/  / CEZ przetestuje Octavię Green E Line

CEZ przetestuje Octavię Green E Line

Skoda|
null
© Skoda
nullnullnullnull

Dwa modele pierwszych całkowicie elektrycznych samochodów marki Skoda zostaną poddane testom przez czeskie przedsiębiorstwo energetyczne CEZ.

Skoda, w celu sprawdzenia możliwości flotowych na swoim nowym, elektrycznym modelu, podjęła współpracę z nowym partnerem. CEZ, czeskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją oraz sprzedażą energii elektrycznej, a zarazem największy dostawca energii w Europie Środkowej, przez rok będzie testować dwa egzemplarze Octavii Green E Line.

Projekt ten pozwoli na ocenienie przydatności napędu elektrycznego podczas codziennego użytkowania pojazdów.

"CEZ to idealny partner do przetestowania naszych nowych, ekologicznych modeli - mówi Petr Kristl, szef rozwoju elektryczności mobilnej w Skoda Auto. "Tak bliska współpraca z firmą energetyczną jest istotna w rozwoju transportu elektrycznego. Przedsięwzięcie to przyniesie wiele cennych danych dotyczących jazdy i procesu ładowania samochodów elektrycznych w życiu codziennym".
   
Dwa modele Octavia Green E Line o zasięgu 150 km eksploatowane będą głównie w ruchu miejskim w Pradze. Test przewiduje także krótkie podróże służbowe poza granice stolicy. Żeby usprawnić korzystanie z samochodów, CEZ wybuduje kilka punktów ładowania samochodów elektrycznych w okolicach Mlada Boleslav.

"Doceniamy możliwość współpracy z firmą Skoda. Jest to przede wszystkim okazja do rozwoju i usprawnienia elektryczności mobilnej - mówi Tomas Chmelik, szef działu Clean Technologies w CEZ. "Korzyści wynikające ze współpracy największej firmy energetycznej i największego producenta samochodów w Europie Środkowej są oczywiste. Osobiście wyrażam wielką nadzieję, że to dopiero początek owocnej współpracy".

Octavia Green Line E to model oparty na standardowej Octavii Combi. Jej elektryczny silnik oferuje moc 85 kW (115 KM), co przekłada się na przyspieszenie od 0 do 100 km/h poniżej 12 sek. Prędkość maksymalna samochodu wynosi 135 km/h.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane