/  / CENY | Toyota Land Cruiser po zmianach

CENY | Toyota Land Cruiser po zmianach

TOYOTA|
null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Toyota Land Cruiser 150 otrzymała istotne modyfikacje wizualne i techniczne, które pozwolą jej umocnić pozycję segmencie luksusowych pojazdów terenowych. Ceny startują od 189 000 zł w przypadku wersji trzydrzwiowej i 199 000 zł z nadwoziem pięciodrzwiowym.

Wymiary zewnętrzne zmodernizowanej wersji Land Cruisera pozostały niemal bez zmian: przy długości 4780 mm jest ona zaledwie o 20 mm dłuższa od dotychczasowego modelu, zachowując jego zwrotność i promień zawracania 5,7 m (wersja 3-drzwiowa: 4335 mm długości, promień zawracania 5,2 m). Mimo nowego przodu nadwozia nie zmienił się kąt natarcia, nadal wynoszący 32 stopnie.

Pozostałe parametry terenowe również zostały utrzymane na dotychczasowym poziomie (kąt rampowy 22 stopnie; kąt zejścia 25 stopni; przechył boczny 42 stopnie; zdolność pokonywania wzniesień o nachyleniu 42 stopni; głębokość brodzenia 70 cm).

Z zewnątrz największe zmiany objęły przód pojazdu, od teraz z wyżej poprowadzoną linią maski. Nowo zaprojektowane reflektory przednie ze światłami LED i grill zostały zintegrowane w bardziej masywną niż dotychczas strukturę. Pionowe poprzeczki grilla przechodzą bezpośrednio w górną część zderzaka, dając wrażenie większej masywności przodu.

Reflektory z technologią LED do jazdy dziennej i nocnej mają zupełnie nowy, bardziej pionowy kształt oraz oznaczenia "Land Cruiser" na kloszach. Nowy jest także przedni zderzak i światła przeciwmgielne.

W tylnej części nadwozia zmieniony został wygląd świateł, również noszących oznaczenie modelu. Na drzwiach bagażnika pojawiło się także większe, chromowane wykończenie wokół tablicy rejestracyjnej.

Land Cruiser otrzymał także nowe wzory felg 17- i 18-calowych oraz cztery nowe kolory nadwozia: odcień czarnego, ciemnozielonego, ciemnoniebieskiego i brązowego.

Land Cruiser tak jak do tej pory wyróżnia się także praktycznością i jakością wnętrza. W zmodernizowanej wersji pojawił się szereg udogodnień: nowy panel górny konsoli centralnej, panel obsługi funkcji terenowych, zestaw zegarów z 4,2-calowym wyświetlaczem centralnym oraz poprawiony projekt trzeciego rzędu siedzeń i nowe możliwości kolorystyki wnętrza.

Pojawiły się także materiały wykończeniowe jeszcze wyższej jakości, m.in. lakier fortepianowy i drewniane wykończenie konsoli centralnej czy aluminiowe elementy na kierownicy, okolicy nawiewów i jednostki audio. Wnętrze otrzymało także nowe odcienie dwukolorowej tapicerki (czarny i kość słoniowa).

Jeszcze większe możliwości terenowe
Land Cruiser od lat wyróżnia się na rynku wytrzymałą konstrukcją ramową podwozia, dzięki której w terenie radzi sobie lepiej od jakiegokolwiek innego SUV-a. Uzupełnieniem konstrukcji są liczne elektroniczne systemy terenowe, teraz obsługiwane za pomocą nowego panelu sterowania i wyświetlacza na zestawie przyrządów.

Modernizacji poddane zostały elementy zawieszenia z zestawem stabilizatorów o zmiennej sztywności KDSS (Kinetic Dynamic Suspension System), dzięki czemu wzrosły możliwości Land Cruisera w terenie i stabilność prowadzenia na drodze. KDSS pozwala na bezkonkurencyjny wykrzyż kół w trudnym terenie.

Podobnie jak do tej pory dostępne jest także aktywne zawieszenie z trzema trybami pracy: normalnym, komfortowym i sportowym. Dodatkowo tylne zawieszenie ma regulowaną wysokość i system auto-poziomowania.

Stały napęd na cztery koła obejmuje centralny mechanizm różnicowy typu LSD, który automatycznie rozdziela moment obrotowy na przednią i tylną oś w proporcji od 50/50 do około 30/70 (w zależności od warunków). Dostępne jest także centralna i tylna blokada mechanizmu różnicowego.

Do elementów podnoszących możliwości terenowe Land Cruisera należy zaliczyć także system A-TRC (rozdzielający moment obrotowy na poszczególne koła), Multi Terrain Select (pięć trybów jazdy w zależności od podłoża), Crawl Control (automatyczne utrzymywanie prędkości jazdy, szczególnie przydatne przy pokonywaniu wzniesień i zjazdów, czy wydostawaniu się z grząskiego terenu) czy Multi Terrain Monitor (zestaw kamer zewnętrznych wokół samochodu).

Silniki i skrzynie biegów
Pod maską Land Cruisera 150 może pracować silnik benzynowy V6 o pojemności 4-litrów, mocy 282 KM i maksymalnym momencie obrotowym 385 Nm lub 3-litrowa jednostka Diesla o mocy 190 KM i 420 Nm, dostępnych już od 1600 obr./min.

W przypadku tego drugiego silnika dostępny jest moduł PowerBoost, zwiększający moc do 225 KM i moment obrotowy do 500 Nm.

Wersja benzynowa występuje z automatyczną, 5-stopniową skrzynią biegów, natomiast wersja z dieslem z manualną skrzynią 6-stopniową lub automatyczną 5-stopniową.

Cena i wyposażenie
Wraz z modernizacją modelu na polskim rynku pojawiły się także nowe wersje wyposażeniowe. Trzy wersje bazowe to Prado, Premium oraz Executive, które można dodatkowo personalizować dwunastoma pakietami wyposażenia dodatkowego.

Wprowadzona została także wersja specjalna Invincible, która według prognoz będzie cieszyła się największym powodzeniem w polskich salonach. Do wyposażenia standardowego tej wersji należą między innymi:
- Crawl Control
- system KDSS
- system pokonywania podjazdów HAC
- Multi Terrain Select
- Multi Terrain Monitor
- blokada tylnego mechanizmu różnicowego
- system monitorowania martwego pola w lusterkach
- 18-calowe koła
- przyciemniane tylne szyby
- system "inteligentny kluczyk"
- tempomat
- elektryczna regulacja przednich foteli z podgrzewaniem
- skórzane fotele
- podgrzewana kierownica
- system multimedialny Toyota Touch 2
- system nawigacji

Ceny nowego Land Cruisera 150 rozpoczynają się od 189 000 zł w przypadku wersji trzydrzwiowej i 199 000 zł z nadwoziem pięciodrzwiowym. Model jest oferowany w wersji z homologacją ciężarową, umożliwiającej odliczenie podatku VAT.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane