/  / Ceny paliw wzrosły

Ceny paliw wzrosły

E-Petrol.pl|

Niestety w tym tygodniu zobaczyliśmy niemiłe kierowcom zmiany na polskich stacjach benzynowych. Każde z paliw oprócz autogazu odnotowało wyraźne podbicie.

Litr benzyny bezołowiowej 95 podrożał w tym tygodniu o 4 grosze na litrze – do poziomu 5,33 zł/l. Jeśli chodzi o jej odmianę 98-oktanową, to zobaczyliśmy wzrost o 2 grosze. Paliwo to kosztuje w tym momencie 5,60 zł/l. Olej napędowy  podrożał o trzy grosze, a jego obecna średnia ogólnopolska wyniosła 5,37 zł/l.

Warto zauważyć, że dla benzyn obecny poziom cenowy jest najwyższym w tym roku, jednak nie ma chyba jeszcze powodów do paniki, bowiem w 6 tygodniu ubiegłego roku za litr tego paliwa zapłacić należało 5,44 zł/l. Diesel był wówczas droższy o 11 gr na litrze.

W tym tygodniu najtańszym spośród województw było Śląskie, gdzie za litr benzyny płaci się średnio 5,21, a za litr diesla – 5,26 zł/l. LPG najtaniej zatankować można było w Lubuskiem, po 2,59 zł/l. Wśród najdroższych województw na czoło wysuwa się w tym tygodniu Zachodniopomorskie, gdzie litr Pb95 kosztuje 5,43 zł, a litr ON – 5,46 zl/l.

Najtańszą stolicą wojewódzką były w dzisiejszym notowaniu Katowice – litr Pb95 kosztował tam 5,22 zł, a litr diesla 5,28 zł. Te same paliwa w Szczecinie – najdroższym mieście wojewódzkim – kosztowały odpowiednio 5,52 i 5,53 zł/l. Jeśli chodzi o autogaz – najtańszy był on w Łodzi (2,61 zł/l), zaś najdrożej sprzedawano go w Kielcach i Szczecinie (2,76 zł/l).

 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane