/  / Ceny paliw bez zmian

Ceny paliw bez zmian

e-petrol|
null
null

Dzisiejsze wyniki cenowe w skali całego kraju dla diesla nie różnią się od poziomu z zeszłego tygodnia - ceny bowiem nadal lokują się na poziomie 5,58 zł/l. Benzyna bezołowiowa 95 natomiast notowała zauważalny spadek - kosztuje o 3 gr taniej niż w minioną środę, czyli 5,59 zł/l. O grosz potaniała jej odmiana 98-oktanowa (5,88 zł/l). Natomiast ciekawym i zastanawiającym szczególnie zdarzeniem może być spadek cen autogazu na poziom 2,27 zł/l. W obliczu zmian w cenach hurtowych tendencja ta jest co najmniej zastanawiająca i nie spodziewamy się, aby mogła potrwać dłużej.

Wśród województw w tym tygodniu najtaniej wypadło nam Wielkopolskie z cenami 5,57 zł/l dla benzyny oraz 5,52 zł/l dla oleju napędowego. W tym drugim przypadku łeb w łeb idzie - co dość rzadko się zdarza - Opolskie. Najwyższy koszt tankowania w tym tygodniu ponoszą kierowcy w Małopolsce (benzyna i diesel w podobnej średniej cenie - 5,64 zł/l) oraz na Mazowszu (benzyna po 5,65 zł/l). Jeśli zaś chodzi o autogaz - tutaj mamy do czynienia z tradycyjnymi już różnicami o potężnej skali - od 2,18 zł/l na Lubelszczyźnie, aż po 2,39 zł/l w Lubuskiem.

Stolicą wojewódzką z najniższymi cenami jest w tym tygodniu Łódź (5,58 zł/l dla benzyny 95) oraz Opole (5,47 zł/l ON), a na przeciwnym krańcu listy lokują się Warszawa (5,70 zł/l Pb95) i Olsztyn (5,69 zł/l ON). Autogaz najtaniej zatankować można w Rzeszowie, gdzie średnia cena to 2,17 zł/l.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane