/  / CENY | Nowy Ford Transit Connect

CENY | Nowy Ford Transit Connect

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W europejskich salonach można już składać zamówienia na Forda Transit Connect nowej generacji, który zapewnia niskie zużycie paliwa, posiada duże możliwości transportowe oraz wyróżnia się trwałością. Realizacja zamówień rozpocznie się pod koniec 2013.

Ceny wersji z krótszym rozstawem osi nowego Transita Connect zaczynają się od 55 450 zł netto (68 204 zł brutto), natomiast z dłuższym rozstawem osi od 58 450 zł netto (71 894 zł brutto). Nabywca będzie miał do wyboru trzy warianty wyposażenia: Ambiente, Trend oraz Limited.

Ceny najpopularniejszej odmiany Trend z podwójnym siedzeniem pasażera, przegrodą umożliwiającą transport długich przedmiotów oraz klimatyzacją zaczynają się od 62 200 zł netto (76 506 zł brutto).

Wraz z Fordem Transit Custom, wchodzącym na rynek Fordem Transit Courier oraz dwutonowymi odmianami modelu Transit, które w salonach pojawią się w roku przyszłym, Transit Connect stanowi kompletną gamę modelu Transit.

Nowy model opracowano zgodnie z wytycznymi strategii One Ford w europejskim centrum rozwoju pojazdów użytkowych we współpracy z tureckim Ford Otosan.

Nowe Fordy Transit Connect przeznaczone na rynek Europy, Ameryki Północnej oraz na rynki innych regionów produkowane są w fabryce koncernu w hiszpańskiej Walencji.

Nowy Ford Transit Connect oferowany jest z nadwoziem typu van, van z podwójną kabiną oraz kombi. Każda wersja posiada przestronny i funkcjonalny przedział ładunkowy: od 2,9 do 3,6 m3 z pełną przegrodą, lub od 3,7 do 4,4 m3 z uwzględnieniem miejsca nad złożonym fotelem pasażera.

Dzięki maksymalnej ładowności dochodzącej do tysiąca kg model plasuje się w czołówce segmentu.

Pełna gama silnikowa obejmuje ekonomiczny motor wysokoprężny 1.6 Duratorq TDCi w wersji 75, 95 lub 115-konnej, 100-konną jednostkę benzynową 1.0 EcoBoost, a także 150-konny silnik 1.6 EcoBoost z sześciostopniową przekładnią automatyczną.

W odróżnieniu od wielu bezpośrednio konkurencyjnych modeli, które testowane są jak samochody osobowe, nowy Ford Transit Connect został poddany bardzo rygorystycznemu reżimowi testowemu dla pojazdów użytkowych i pokonał odpowiednik 5 mln kilometrów, z czego przynajmniej 400 000 kilometrów w realnych i trudnych warunkach eksploatacyjnych jako część floty u klientów.

Nowy model utrzymuje również bardzo wysoki, typowy dla Forda Transit Connect poziom zabezpieczeń przeciwkradzieżowych. Zastosowano tu zdalny układ ryglowania drzwi, który można w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb nabywcy.

Nowy model posiada przestronne wnętrze, inteligentne rozwiązania transportowe, najnowocześniejsze systemy wspomagające kierowcę oraz rozwiązania zwiększające komfort podróżowania.

Jako pierwszy w swojej klasie Ford Transit Connect wyposażony jest w system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop).

Nowy model oferuje również samochodowy system komunikacji Ford SYNC z funkcją awaryjnego wezwania pomocy (Ford Emergency Assistance), czyli rozwiązanie, za które firma Ford otrzymała już nagrodę Euro NCAP Advanced dla Transita Custom.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane