/  / Ceny Jaguara XE w Niemczech

Ceny Jaguara XE w Niemczech

null
© Jaguar
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na rynku niemieckim nowemu Jaguarowi na pewno nie będzie łatwo. Jaguar XE w starciu z modelami marki Audi czy BMW może się jednak okazać nader ciekawą alternatywą.

XE – szykowany do oficjalnej premiery na rynku niemieckim w czerwcu bieżącego roku – uzupełnia ofertę sedanów Jaguara, plasując się poniżej modeli XF oraz XJ. Co wyróżnia sportową limuzynę znad Tamizy? Z wielu ciekawych elementów konstrukcyjnych można wymienić m.in. to, że nadwozie XE wykonano w ponad 75% z aluminium, oraz to, że mamy tu do czynienia z modelem posiadającym najniższy współczynnik oporu powietrza Cw spośród wszystkich dotychczasowych Jaguarów – zaledwie 0,26.

Na rynku niemieckim Jaguar XE – oferowany z nową rodziną silników Ingenium – będzie kosztować od 36 500 euro za 163-konną wersję XE E-Peformance. Natomiast ukoronowaniem gamy będzie odmiana XE S z 340-konnym benzynowcem 3.0 V6, którą wyceniono na 54 600 euro.

Mierzący 4,67 m długości Jaguar XE stanie w szranki z takimi modelami o ugruntowanej już pozycji rynkowej jak BMW Serii 3, Audi A4 oraz Mercedes Klasy C. Klientów zwabić ma m.in. 3-letnia gwarancja bez limitu kilometrów oraz 3-letni pakiet przeglądów (do 60 000 km).

Na rynku polskim oficjalna premiera Jaguara XE odbędzie się na targach Motorshow w Poznaniu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane