/  / Ceny benzyny w dół czy w górę?

Ceny benzyny w dół czy w górę?

e-petrol.pl/Information Market|
null
© Toyota
null

Na razie ani jedno, ani drugie. W porównaniu z notowaniami z ubiegłego tygodnia średnie ceny detaliczne dla benzyny oraz diesla pozostają na tym samym poziomie. Lekko potaniał natomiast autogaz.

Według aktualnego zestawienia średnich cen detalicznych paliw na podstawie e-petrol.pl, litr benzyny 95 kosztuje około 5,35 złotych, czyli tyle samo co w notowaniach sprzed tygodnia. Nie zmieniła się też średnia cena detaliczna dla oleju napędowego: wynosi ona nadal około 5,31 zł/l.

Lekki ruch cen detalicznych zaobserwowano tylko w przypadku autogazu, który w tym tygodniu kosztuje średnio około 2,47 zł/l (-2 grosze).

Monitorowane przez e-petrol.pl ceny paliw mieszczą się w tym tygodniu w szerokich przedziałach: dla benzyny najniższa zanotowana cena wynosiła 5,07 zł/l, a maksymalnie paliwo oferowano po 5,70 zł/l. Kierowcy samochodów z silnikiem Diesla w zależności od regionu i typu stacji mogli olej napędowy kupić w cenie od 5,04 do nawet 5,73 zł/l.

Spora rozpiętość cen dotyczyła też autogazu: LPG najtaniej oferowano po 2,21 zł/l, a najwyższa zanotowana przez e-petrol.pl cena wyniosła aż 2,77 zł/l.

Średnio najdrożej oba gatunki paliw tankowali mieszkańcy Szczecina i województwa zachodniopomorskiego, gdzie benzyna 95 kosztowała w tym tygodniu 5,43 zł/l (8 groszy powyżej średniej ogólnopolskiej), natomiast diesel za 5,41 zł/l, czyli o 10 groszy więcej niż przeciętnie cena dla kraju.

Tradycyjnie już z najmniejszym wydatkiem za napełnienie baku muszą liczyć się mieszkańcy województwa śląskiego. W tym tygodniu średnia cena benzyny 95 wynosiła w tym regionie 5,28 zł/l zł; olej napędowy kosztował na Górnym Śląsku zaledwie 5,21 zł/l.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane