/  / BYD E6 z europejską homologacją w Polsce

BYD E6 z europejską homologacją w Polsce

AEC|
null
© BYD
nullnullnullnullnullnullnullnull

Pierwsze modele marki BYD otrzymały europejską homologację. Są to w pełni elektryczne modele: osobowy BYD E6 i autobus BYD K9. Co za tym idzie, obecnie modele E6 i K9 mogą być już swobodnie rejestrowane w Polsce i innych krajach Europy.

Polska będąca ważnym, europejskim rynkiem została wybrana jako jeden z pierwszych krajów, do którego trafił od połowy maja homologacyjny samochód BYD E6. Samochód będzie w Polsce do połowy czerwca, po czym trafi do kolejnych krajów Europy.

W ciągu miesięcznej obecności modelu E6 spółka Automotive Europe Corporation, jako generalny przedstawiciel marki BYD na Polskę, prowadzi testy z potencjalnymi klientami. Pierwsze wrażenia testujących są bardzo pozytywne - podkreśla importer.

Zasięg ponad 300 km na jednym ładowaniu
Model BYD E6 osiąga zasięg ponad 300 km po jednym, pełnym cyklu ładowania. Czas ładownia uzależniony jest od stosowanej ładowarki i wynosi 6 godzin przy standardowej ładowarce o mocy 10kw, 40 minut przy stosowaniu najmocniejszej stacji szybkiego ładowania (100kW).

Testowany obecnie samochód jest wyposażony w szybką ładowarkę o mocy 40kW, która pozwala naładować w pełni baterie tego auta w czasie 2 godzin.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane