/  / Brytyjski crossover zrzuca dach

Brytyjski crossover zrzuca dach

null
© Land Rover
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Wiosną przyszłego roku do sprzedaży trafi nowy kabriolet – Range Rover Evoque Convertible. Auto ma lekki dach materiałowy, który składa się w ciągu zaledwie 18 sekund.

Range Rover Evoque Convertible to według producenta znad Tamizy pierwszy na świecie luksusowy SUV kompaktowy ze składanym dachem. Materiałowy dach tego samochodu jest ponoć najdłuższym i najszerszym spośród montowanych obecnie w pojazdach, jakie oferuje się w sprzedaży.

Dach Evoque Convertible składa się automatycznie w 18 sekund, a rozkłada – w 21 sekund, przy prędkości do 48 km/h. Gdy dach jest zamknięty nad głowami pasażerów, dzięki dodatkowemu wygłuszeniu komfort akustyczny w kabinie nie odbiega ponoć od poziomu, jaki zapewnia 5-drzwiowa wersja Evoque'a.

Osoby korzystające z samochodu mają ponadto do dyspozycji m.in. bagażnik o pojemności do 251 litrów oraz nowy system multimedialny inControl Touch Pro z 10,2-calowym ekranem dotykowym.Nie boi się jazdy w terenie
Podczas prac nad modelem Evoque Convertible konstruktorom zależało jednocześnie na zapewnieniu możliwości terenowych, z których słynie marka Land Rover. Nowy kabriolet posiada więc takie rozwiązania jak napęd 4x4 w połączeniu z 9-biegową przekładnią automatyczną, system Terrain Response, a także All-Terrain Progress Control i funkcja Wade Sensing, która pozwala na sprawdzenie głębokości podczas pokonywania brodów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane