/  / Brytyjski AMG

Brytyjski AMG

null
© Land Rover
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Range Rover Sport SVR to najszybszy i najmocniejszy z dotychczas wyprodukowanych Land Roverów. Jest też pierwszym modelem oznaczonym symbolem SVR, który przyjęto dla przyszłych najbardziej sportowych modeli Land Rovera i Jaguara.

Range Rover Sport SVR przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,7 sekundy. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 260 km/h, a pokonanie Północnej Pętli toru Nurburgring zajmuje 8 minut i 14 sekund – co jest jednym z najlepszych czasów uzyskanych przez seryjny samochód klasy SUV.

Model SVR wyposażano w pięciolitrową jednostkę z doładowaniem mechanicznym (Supercharged). Wytwarza ona maksymalnie 550 KM mocy i moment obrotowy w wysokości 680Nm, co stanowi wzrost o 40 KM i 56 Nm w stosunku do dotychczas oferowanej jednostki V8 Supercharged. 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów ZF 8HP70 i układ przeniesienia napędu zostały zoptymalizowane w celu zapewnienia najlepszych właściwości jezdnych w każdych warunkach pogodowych.

Range Rover Sport SVR jest pierwszym modelem Land Rover wyposażonym w dwustopniowy aktywny układ wydechowy, z elektronicznie sterowanymi zaworami typu by-pass. Układ ten zapewnia optymalizację dźwięku i osiągów oraz uzyskanie efektów dźwiękowych rodem z toru wyścigowego przy wyższych obrotach silnika, bez niekorzystnego wpływu na poziom głośności podczas spokojnej jazdy.

Range Rover Sport SVR jest dziełem zespołu Special Vehicle Operations (SVO) firmy Jaguar Land Rover. Emblemat SVR będzie w przyszłości umieszczany na wszystkich modelach, które spełnią surowe kryteria gamy SVR dotyczące osiągów.

Range Rover Sport SVR będzie wytwarzany wraz ze swoimi podstawowymi "krewniakami" w istniejących zakładach produkcyjnych. Sprzedaż odbywać się będzie za pośrednictwem autoryzowanej sieci dealerskiej Land Rover.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane