/  / Borgward za kierownicą nowego Borgwarda

Borgward za kierownicą nowego Borgwarda

null
© Borgward
null

Wnuk założyciela niemieckiej firmy niedawno miał okazję przejechać się nowym modelem – Borgwardem BX7. Jakie były wrażenia kierowcy po tym spotkaniu?

Christian Borgward to wnuk Carla F.W. Borgwarda – założyciela niemieckiej marki motoryzacyjnej, która produkowała samochody zanim nie ogłoszono likwidacji spółki w roku 1962. Marka Borgward niedawno zapowiedziała powrót na mapę motoryzacyjną. Reaktywacja była możliwa dzięki pomocy finansowej ze strony chińskiego Beiqi Foton Motor.

Christian Borgward – podczas zlotu miłośników marki w Bremie – miał niedawno okazję przejechać się nowiutkim BX7. Ten mierzący 4,70 m długości SUV może być wyposażony w napęd na wszystkie koła, zaawansowany system rozrywkowo-informacyjny z ekranem dotykowym, kamerę 360°, jak również rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo jazdy (m.in. oferowany standardowo system hamowania awaryjnego w mieście, asystent zmiany pasa ruchu czy automatyczne rozpoznawanie mijanych znaków drogowych).Prywatnie Christian Borgward jest posiadaczem egzemplarza sportowego modelu Isabella. W nowym BX7 kierowca docenił zwrotność oraz bezpośrednie prowadzenie, jak również i wysoki poziom komfortu w kabinie. "Nie spodziewałem się takiego połączenia w dużym i wysokim SUV-ie. Samochód prowadzi się z równą przyjemnością w mieście, na wiejskich drogach oraz na autostradzie".

Model Borgward BX7 jest od niedawna oferowany na rynku chińskim. A jak twierdzą niektóre serwisy poświęcone motoryzacji, w roku przyszłym może też pojawić się w Niemczech. Zobaczymy, z jakim zainteresowaniem samochód spotka się wśród potencjalnych klientów. Konkurencja w segmencie SUV-ów jest przecież bardzo duża.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane