/  / Borgward z nowym SUV-em

Borgward z nowym SUV-em

AUTO BILD|
null
© obs/AUTO BILD
null

Na wystawie we Frankfurcie reaktywowana marka Borgward zaprezentuje swoje najnowsze dzieło – model BX 7.

Borgward BX 7 mierzy około 4,71 m długości. Do jego napędu wybrano jednostkę 2.0 turbo z bezpośrednim wtryskiem, z której kierowca będzie mógł wycisnąć maksymalnie moc 224 KM. Ponadto trwają prace nad wersją hybrydową typu Plug-In, której moc systemowa przekracza 400 koni. W trybie zasilania wyłącznie energią elektryczną nowy SUV będzie w stanie pokonać dystans teoretycznie do około 55 km.

Borgward BX 7 w wersji bazowej kosztować ma około 26 000 euro. O takiej kwocie wspominają szacunkowo przedstawiciele firmy.

Przypomnijmy, że marka Borgward po reaktywacji zaprezentowała się szerokiej publiczności w ramach tegorocznej wystawy Genewa Motor Show. Jej nowy model wejść ma najpierw do sprzedaży w Chinach oraz na innych rynkach wschodzących – poczynając od pierwszej połowy 2016.

Plany zakładają, że w ciągu najbliższych dwóch lat doczekamy się też premiery w Europie. Plany planami, ale wszystko i tak zweryfikuje rzeczywistość. W branży motoryzacyjnej nie brak bowiem analityków, którzy bardzo sceptycznie podchodzą do marki Borgward i jej planów ekspansji.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane