/  / BMW = Złota Kierownica 2013

BMW = Złota Kierownica 2013

BMW|
null
© BMW
null

Po raz pierwszy jednocześnie dwa modele BMW zdobyły największe uznanie w ramach plebiscytu organizowanego przez tygodnik Auto Świat. Czytelnicy magazynu docenili modele reprezentujące różne segmenty rynku, które łączy charakterystyczna dla BMW radość z jazdy.

BMW i3 zwiastuje początek nowej ery w miejskiej mobilności. Jest to pierwszy na świecie samochód segmentu premium, zaprojektowany od podstaw z myślą o współpracy z elektrycznym układem napędowym. Rezultatem tego podejścia jest typowa dla BMW przyjemność z jazdy, osiągana przy zerowej emisji spalin podczas jazdy.  

Natomiast BMW Serii 4 Coupe uosabia esencję piękna oraz dynamiki, a jego stylistyka stanowi zapowiedź sportowych osiągów na drodze oraz niezapomnianej radości z jazdy.

"Zwycięstwo w plebiscycie Złota Kierownica podkreśla pozycję BMW jako prekursora trendów w motoryzacji oraz lidera segmentu premium w Polsce i na świecie - komentuje Paul de Courtois, General Manager BMW Group Polska.

"Nagrodzone model są doskonałymi przykładami nowych kierunków rozwoju wyznaczanych przez koncern. Szczególnie dumni jesteśmy z wyróżnienia dla BMW i3, które mimo, że dopiero rozpoczyna elektryczną rewolucję w Polsce, już zdobyło uznanie czytelników magazynu Auto Świat".

BMW i3 wspólnie z BMW X5 okazało się najlepsze również w międzynarodowej edycji plebiscytu Złota Kierownica. Najnowsza generacja prekursora segmentu Sports Activity Vehicle zwyciężyła w kategorii SUV, natomiast i3 zdobył prestiżową nagrodę Zielonej Kierownicy.

To już drugie wyróżnienie w tej kategorii dla bawarskiego koncernu; w 2007 roku nagrodzony został bowiem pakiet technologiczny EfficientDynamics.  

Łącznie, w ramach konkursu organizowanego od 1976 roku przez niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Bild i niedzielne wydanie gazety Bild (Bild am Sonntag) samochody BMW zostały nagrodzone już ponad 20 razy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane