/  / BMW z napędem na przód

NOWOŚĆ | BMW z napędem na przód

null
© BMW
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Koncern z Bawarii prezentuje nowy model pod nazwą BMW Serii 2 Active Tourer. Ten oferujący napęd na przednią oś samochód, pozycjonowany jako konkurent dla Mercedesa Klasy B, dysponować będzie gamą silników o 3 i 4 cylindrach.

BMW Serii 2 Active Tourer według zapowiedzi producenta oferuje "wyrafinowany system napędu na przednie koła, który zapewnia ten rodzaj i zakres zaangażowania samochodu i kierowcy podczas jazdy, jakich należy się spodziewać po autach niemieckiej marki". Podstawowe wymiary nowego modelu to:
- długość nadwozia: 4342 mm
- szerokość nadwozia: 1800 mm
- wysokość nadwozia: 1555 mm
- rozstaw osi: 2670 mm

BMW Serii 2 Active Tourer to przestrzeń bagażowa, której pojemność można dowolnie kształtować w zakresie od 468 do 1510 l, oraz oparcie kanapy dzielone w proporcjach 40:20:40 (standard). Możliwości powiększa dodatkowo przesuwna kanapa, pozwalająca powiększyć przestrzeń na nogi pasażerów albo bagażnik. Podobnemu celowi służy możliwość regulacji położenia oparcia kanapy: albo dla wyższego komfortu podróżnych, albo większego potencjału transportowego.

Inteligentnym rozwiązaniem jest składana podłoga bagażnika, pod którą znajdziemy schowki oraz wielofunkcyjny pojemnik. A i sam dostęp do bagażnika jest bardzo łatwy dzięki szerokiej i daleko otwierającej się klapie, którą można opcjonalnie wzbogacić o elektryczne sterowania, a nawet funkcję otwierania ruchem stopy pod zderzakiem tylnym.

BMW Serii 2 Active Tourer od chwili wejścia na rynek dostępne będzie z trzema silnikami do wyboru: lekkimi i ekonomicznymi jednostkami o 3 lub 4 cylindrach, które stanowią początek całej serii nowej generacji silników. Montowane są poprzecznie, a charakteryzują się niezwykle zwartą budową i zastosowaną technologią BMW TwinPower Turbo. Jednocześnie spełniają normę spalinową EU6.

Z ciekawostek można dodać, że BMW Serii 2 Active Tourer to pierwszy samochód w klasie kompaktowej premium, w którym dostępny jest wyświetlacz przezierny Head-Up Display, wyświetlający przed oczami kierowcy najważniejsze informacje w pełnym kolorze. Aby kierowca nie musiał odwracać wzroku od drogi, informacje te są wyświetlane na ekranie pomiędzy kierownicą a przednią szybą.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane