/  / BMW Serii 3 poniżej magicznej granicy

BMW Serii 3 poniżej magicznej granicy

null
© BMW
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

BMW Serii 3 – dzięki ostatnim zmianom modernizacyjnym – w najbardziej ekonomicznej wersji diesel spala średnio od 3,8 l/100 km. Odpowiada to emisji CO2 poniżej granicy 100 g/km.

W gamie silnikowej nowego BMW 3 "mistrzem wydajności" jest wersja 320d EfficientDynamics Edition (limuzyna). Według oficjalnych danych, omawiana wersja przy mocy 163 koni legitymuje się średnim zużyciem paliwa zaczynającym się od około 3,8 l/100 km, współpracując z automatyczną skrzynią 8-stopniową Steptronic. Średnia emisja CO2 zaczyna się więc poniżej magicznej granicy 100 g/km (99 g/km).

Co ciekawe, w roku przyszłym marka z Bawarii wprowadzi do gamy "trójki" wersję Plug-In Hybrid (330e) o łącznej mocy maksymalnej 252 KM. Firma deklaruje, że średnie zużycie benzyny dla omawianej wersji zaczyna się średnio od 2,1 l/100 km (emisja CO2: od 49 g/km). A osiągi? Podobno pierwsza "setka" pojawia się na liczniku już po 6,3 sekundy, a maksymalnie można rozpędzić się do 225 km/h.

Natomiast już w tym roku w gamie silnikowej nowego BMW 3 zadebiutuje benzynowa jednostka 3-cylindrowa. Motor 1.5 z turbodoładowaniem – noszący oznaczenie jako 318i – rozwija według danych fabrycznych moc maksymalnie 136 koni, czyli tyle samo co poprzednik (wersja 316i), jednak średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym spadło z 5,8 l/100 km do około 5 litrów.Omawiany trzycylindrowiec będzie dostępny jako bazowa jednostka napędowa zarówno dla Serii 3 w wersji nadwoziowej sedan, jak i kombi (Touring).


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane