/  / Bestseller Volvo w nowym wcieleniu

Bestseller Volvo w nowym wcieleniu

null
© Volvo
null

Volvo XC60 doczeka się modelu nowej generacji w roku 2017 – potwierdzają dobrze zorientowane źródła branżowe.

XC60 to w tej chwili najchętniej wybierany model Volvo na polskim rynku, a zarazem – najchętniej kupowany samochód w całym segmencie premium nad Wisłą. Również i w Europie szwedzki crossover mimo upływu lat nie może narzekać na brak zainteresowania wśród klientów. Czas jednak płynie nieubłaganie, konkurencja nie śpi, a technologia idzie naprzód.

Jak potwierdzają dobrze zorientowane źródła, nowej generacji Volvo XC60 ujrzy światło dzienne za mniej więcej dwa lata – w roku 2017. Samochód powstaje na skróconej wersji modułowej platformy SPA, a od strony stylistycznej można spodziewać się podobieństw do flagowego Volvo XC90.

Co jednocześnie warto dodać, w roku 2017 poznamy też nowe wcielenie pozostałych modeli "serii 60" – a więc Volvo S60 oraz V60.

Totalna zmiana gamy
Przypomnijmy, że Volvo jest obecnie w trakcie realizacji wielkiej ofensywy produktowej. Zakłada ona, że w ciągu najbliższych czterech lat – licząc od momentu premiery XC90 II – wszystkie modele producenta ze Skandynawii zostaną zastąpione zupełnie nowymi konstrukcjami. Dlatego już w roku przyszłym zadebiutują następcy dla: Volvo S80 (jako V90), Volvo V70 (V90), jak również dla Volvo XC70 (V90 Cross Country).

Dopełnienie gamy crossoverów w ofercie szwedzkiej marki stanowić będzie natomiast Volvo XC40 – model szykowany do premiery w roku 2018.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane