/  / Benzyna będzie tańsza?

Benzyna będzie tańsza?

e-petrol.pl/Information Market|
null
© KIA
null

W tym tygodniu nie zobaczyliśmy jeszcze znaczących zmian w cenach detalicznych na stacjach paliw. Rysuje się jednak perspektywa korzystna dla kierowców...

Według aktualnego zestawienia średnich cen detalicznych paliw na podstawie e-petrol.pl, litr benzyny 95 kosztuje około 5,37 złotych (tak samo jak przed tygodniem). Warto jednak przypomnieć, że ostatnie kilka dni przyniosło spore obniżki cen hurtowych tego paliwa. Wydaje się zatem, że w najbliższych kilku dniach mogłyby pojawić się obniżki o 4 do 5 groszy na litrze.

W przypadku oleju napędowego średnia cena przy dystrybutorze to około 5,34 zł/l (-2 grosze). O tyle samo potaniał średnio litr autogazu (2,52 złotych). Dla LPG prawdopodobny wydaje się wzrost, bowiem w hurcie dają się już zauważyć istotne podwyżki cen.

W tym tygodniu aż cztery województwa (wielkopolskie, śląskie, łódzkie, lubelskie) odnotowały jednakową, najniższą cenę Pb95 wynoszącą 5,34 zł/l. Górny i Dolny Śląsk są również województwami o najniższej średniej cenie oleju napędowego, która wynosi 5,27 zł/l.

Najwyższe ceny średnie dały się zaobserwować na Pomorzu Zachodnim: 5,47 zł/l dla Pb95 oraz 5,45 zł/l dla diesla.

Najtańszą stolicą wojewódzką w tym tygodniu okazał się Olsztyn z ceną Pb95 wynoszącą 5,28 zł/l oraz ceną oleju napędowego na poziomie 5,17 zł/l. Najdrożej musieli natomiast tankować kierowcy ze Szczecina, gdzie ceny obu paliw podstawowych przekraczały 5,50 zł/l.

Jeśli chodzi o autogaz, najtaniej tankować go można w Lublinie (po 2,39 zł/l), najdrożej natomiast - w Szczecinie (po 2,70 zł/l).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane