/  / Bentley Bentayga – Super szybki i luksusowy SUV

Bentley Bentayga – Super szybki i luksusowy SUV

null
© Bentley
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Według zapowiedzi producenta, Bentley Bentayga będzie wyróżniać się jako najszybszy i najbardziej luksusowy model w segmencie SUV-ów. Czym na tą premierę odpowie marka Rolls-Royce?

Pierwszy SUV w historii super-luksusowej marki Bentley nazywa się Bentayga. To nawiązanie do "Roque Bentayga" – jednego z symboli Gran Canarii. Mierzący na długość 5141 mm samochód dzieli platformę konstrukcyjną z nowym Audi Q7, a wśród oferowanych wersji znajdzie się nawet odmiana siedmiomiejscowa.

Ciekawym elementem stylistycznym są m.in. LED-owe światła tylne, które zachodzą na maskę bagażnika. Tworzą one układ graficzny niczym litera "B" – co stanowi bezpośrednie odwołanie do nazwy marki z brytyjskiego Crewe.

Bentley Bentayga anonsowany jest jako "najszybszy, najbardziej luksusowy oraz najbardziej ekskluzywny SUV na świecie". Za sprawą obecności 12-cylindrowego silnika 6.0 twin-turbo najłatwiej jest zweryfikować opinię dotyczącą osiągów. Pracująca pod masywnie prezentującą się maską jednostka napędowa rozwija moc ponad 600 koni oraz maksymalnie 900 Nm momentu obrotowego.Ważący ponad 2 tony kolos osiąga na liczniku pierwszą setkę już po upływie około 4,1 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza – po raz pierwszy w jakimkolwiek modelu w całym segmencie – granicę 300 km/h.

Według oficjalnych danych fabrycznych, Bentayga spala średnio od około 12,8 l/100 km. W roku przyszłym gamę zasilić ma ponadto diesel V8, jak również hybryda typu plug-in.

Bentayga doborem materiałów wnętrza oraz jakością wykończenia dorównuje ponoć standardom z modelu Bentley Mulsanne. Auto będzie można wyposażyć w takie elementy jak np. wstawki z prawdziwego drewna, wyświetlacz przezierny, system multimedialny ze sterowaniem na odległość, ogromny dach panoramiczny, a także całą gamę nawet najbardziej wyszukanych systemów ułatwiających pracę kierowcy i poprawiających komfort podróżowania.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane