/  / Będzie taniej na stacjach?

Będzie taniej na stacjach?

E-petrol.pl|
null
null

Ten tydzień przynosi kolejną obniżkę, a ponadto w cenach hurtowych na rodzimym rynku mamy do czynienia z dalszym ciągiem spadków. Czy zatem prognozy na wakacje mogą jeszcze zawierać element podwyżkowy? Czy powroty z sierpniowych urlopów mogą być droższe?

Wyniki ostatnich badań cen na stacjach weryfikują wcześniejsze prognozy - przede wszystkim ze względu na czynnik walutowy obniżają się ceny hurtowe i niezbyt wielkie redukcje cen docierają także na nasze stacje paliw. Wiele wskazuje jednak, że nie można jeszcze obwieszczać końca czasu droższych paliw.

Rafinerie sporo zrzucają z cen

W tym tygodniu zobaczyliśmy zmianę cen o około 60 zł w dół w porównaniu z wynikami ubiegłego weekendu. To wynika przede wszystkim z dużej dynamiki na rynku walutowym. Obecne ceny benzyny bezołowiowej średnio lokują się na poziomie 4356 zł/m sześc. W przypadku diesla ceny te zbliżają się do 4273 zł/m sześc. Obniżki nie ominęły również oleju opałowego - jego cena średnia w tym tygodniu to 2951 zł/m sześc.

Prognozy (wciąż) obniżkowe

W tym tygodniu spadek cen benzyny wyniósł trzy grosze - a zaskakujący ruch na rynku walut powoduje, że na najbliższe dni prognozy są spadkowe. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele stacji może wykorzystywać okres wakacyjny i nie zmniejszać swych marż - pozostawiając ceny bez zmian. Potwierdzają to obserwacje odnośnie zróżnicowania cen na stacjach w poszczególnych regionach kraju. Nie jest tez wykluczone, że jeszcze w najbliższych dniach w miarę poprawy koniunktury na naftowym rynku ponownie możemy zobaczyć nieznaczny ruch w górę.

Na razie dla cen paliw spodziewamy się poziomu 5,50-5,59 zł/l dla benzyny bezołowiowej 95 i podobnego (o grosz niższego) - dla oleju napędowego. Autogaz powinien znaleźć się w tym tygodniu w przedziale 2,25-2,32 zł/l.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane