/  / Badają zadowolenie z samochodowego OC

Badają zadowolenie z samochodowego OC

Bankier.pl|
null
© Bankier.pl
null

OC jest zbyt drogie – stwierdzili rok temu kierowcy w badaniu portalu Bankier.pl. Czy rok później zmienili zdanie? Jak oceniają ceny polis i czy poleciliby swojego ubezpieczyciela znajomym? M.in. na te pytania internauci będą odpowiadali w drugiej edycji badania "OC-eń i wygraj".

PZU, BRE Ubezpieczenia i Allianz Polska. Te firmy sprzedające OC komunikacyjne zostały w ubiegłym roku ocenione przez czytelników Bankier.pl najlepiej. Czy dzisiaj kierowcy ponownie rekomendowaliby te same marki?

Na to pytanie odpowiedzieć pozwoli druga edycja badania, w którym właściciele pojazdów oceniają stopień zadowolenia z kupionej polisy. Firmy ubezpieczeniowe wypłacają zbyt niskie odszkodowania i działają opieszale? A może jesteś zadowolony z kupionej polisy i chętnie polecisz ją innym? - pytają autorzy badania, dając szansę na zdobycie nagrody.

"Podobno branża ubezpieczeniowa toczy walkę cenową na OC, a tymczasem w odczuciu kierowców stawki za ubezpieczenie wciąż są horrendalnie wysokie. To spowodowało duże zainteresowanie internautów tematem zeszłorocznej, pierwszej edycji badania „OC-eń i wygraj” - mówi Malwina Wrotniak, redaktor prowadząca w Bankier.pl.

"Zeszłoroczne badanie potwierdziło niestety smutną prawdę: jeśli chodzi o zakup komunikacyjnego OC, dla właścicieli pojazdów najważniejszym kryterium wyboru wciąż pozostaje niska cena. Wiadomo już, że firmy ubezpieczeniowe pracują nad nowym sposobem zgłaszania szkód z OC (po wypadku drogowym likwidację będzie mógł prowadzić nasz ubezpieczyciel). Jeśli zmiana wejdzie w życie, cena przestanie być najważniejsza; istotna okaże się także szybkość, komunikatywność i styl działania ubezpieczyciela. Z tego względu w tegorocznym badaniu również pytania o ewentualne doświadczenia po stłuczkach i wypadkach drogowych - dodaje Wrotniak.

Temat ubezpieczeń OC dotyczy dużej części Polaków. Obecnie takie obowiązkowe ubezpieczenie powinny posiadać blisko 24 mln właścicieli zarejestrowanych samochodów. Jednak mimo ustawowego obowiązku, po polskich drogach nadal jeździ około 250 000 nieubezpieczonych pojazdów - szacuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, tegoroczny partner badania.

Akcję wspiera również Rzecznik Ubezpieczonych, który co roku odbiera od klientów zastrzeżenia do komunikacyjnego OC.

Internauci będą mogli oddać swój głos na specjalnej stronie internetowej (patrz TUTAJ) w dniach od 2 do 23 października.

Użytkownicy, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania zawarte w ankiecie i zaproponują hasło zachęcające do zakupu obowiązkowego OC, mają szansę na wygranie nagród. W puli znalazły się nawigacja samochodowa, czytnik e-booków, iPod i książki.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane