/  / Autonomiczne XC90 z Uberem w San Francisco

Autonomiczne XC90 z Uberem w San Francisco

null
© Volvo
null

Firma Uber i Volvo rozwijają program pojazdów autonomicznych. W tym celu uruchomiono pilotażowy program w Kalifornii, wykorzystując specjalnie przystosowaną wersję szwedzkiego SUV-a.

Przypomnijmy, że w sierpniu Uber oraz Volvo podpisały umowę o współpracy dotyczącej samochodów autonomicznych. Po pierwszych testach, jakie w ramach projektu odbyły się w Pittsburghu w stanie Pensylwania, przyszedł teraz czas na San Francisco. Strony ustaliły, że specjalnie wyposażone modele XC90 będą poruszać się po ulicach tego wielkiego miasta w trybie autonomicznym – jednak ze względów bezpieczeństwa do nadzorowania zachowania pojazdu w kabinie zasiądzie technik.

Oprócz wspomnianego programu realizowanego z Uberem, Volvo zaangażowało się równocześnie w dwa inne przedsięwzięcia, które zaowocować mają stworzeniem bezpiecznego samochodu będącego w stanie poruszać się bez ingerencji człowieka. Mowa tu mianowicie o współpracy z firmą Autoliv, a także o projekcie "Drive Me" – zapowiadanym jako największy na świecie test samochodów autonomicznych.W ramach wspomnianej inicjatywy już w styczniu przyszłego roku do stu pojazdów trafi w ręce zwykłych kierowców, którzy wyjadą na ulice szwedzkiego Goeteborga. Zebrane wśród testujących obserwacje i doświadczenia przydadzą się przy udoskonalaniu technologii pojazdów autonomicznych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane