/  / Autogaz ostro w górę

Autogaz ostro w górę

e-petrol.pl/Information Market|
null
© FIAT
null

W porównaniu z cenami obowiązującymi w ubiegłym tygodniu widoczna jest wyraźna zwyżka notowań dla paliwa LPG. Średnia cena autogazu szybko zbliża się do poziomu 2,50 zł/l.

Według aktualnego zestawienia średnich cen detalicznych paliw na podstawie e-petrol.pl, litr benzyny 95 kosztuje dla całego kraju około 5,47 złotych, czyli o 2 grosze mniej niż przed tygodniem. W przypadku oleju napędowego średnia cena przy dystrybutorze to aktualnie około 5,34 zł/l, co daje obniżkę na poziomie 3 groszy.

Natomiast aż o 8 groszy na litrze podrożały ceny paliwa LPG, które przy dystrybutorze kosztuje w tym tygodniu średnio 2,48 zł/l. "W przypadku tego ostatniego paliwa to już prawdopodobnie ostatni moment na tankowanie w tej cenie. Minione dni przyniosły skokowe podwyżki cen hurtowych tego paliwa w dostawach do stacji, zatem w najbliższych dniach i tygodniach kierowcy aut na gaz będą tankować o dodatkowe kilka groszy drożej niż obecnie - prognozuje firma e-petrol.pl.

Wśród monitorowanych przez e-petrol.pl stacji najtaniej można było zatankować benzynę w cenie 5,38 zł/l (województwo śląskie i wielkopolskie), a najdrożej – po 5,51 zł/l – w miejscowościach województwa świętokrzyskiego oraz na Podlasiu.  

W przypadku diesla przedział wynosił 5,23-5,41 zł za litr. Dla LPG rozpiętość cen wynosiła relatywnie dużo, bo 22 grosze (od 2,42 do nawet 2,64 zł za litr).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane