/  / Autogaz nadal w dół

Autogaz nadal w dół

e-petrol.pl/Information Market|
null
© Opel
null

Obecny tydzień przynosi spadki średnich cen detalicznych ON i benzyny 95. Średnie notowania dla "98" pozostają bez zmian w stosunku do poprzedniego tygodnia, natomiast autogaz cały czas tanieje.

Litr benzyny "95" w tym tygodniu kosztuje przeciętnie 4,59 zł. Zdrożał więc średnio o 3 grosze w porównaniu z ubiegłym tygodniem. Również olej napędowy idzie lekko w górę – średnio do 4,66 zł/l, co daje wzrost o jeden grosz.

Sporym zaskoczeniem może okazać się utrzymanie ceny detalicznej benzyny 98-oktanowej na poziomie z ubiegłego tygodnia – czyli średnio 4,82 zł/l.

Średnia cena dla autogazu znalazła się na poziomie około 1,84 zł/l, co oznacza jednogroszową obniżkę w porównaniu z ubiegłym tygodniem. W najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się wzrostów dla LPG. Obecne wyhamowanie spadków średniej ceny detalicznej może być zapowiedzią tychże wzrostów.

W obecnym badaniu cen na stacjach paliw w poszczególnych regionach kraju najtańszym miastem w przypadku "95" oraz oleju napędowego okazał się Lublin – średnia cena wynosi tam około 4,44 zł/l, natomiast diesla – 4,52 zł/l.

Przeciętnie najniższa cena dla "98" jest w Poznaniu, gdzie kształtuje się na poziomie około 4,73 zł/l. Jeśli chodzi o LPG, to warto się wybrać do Białegostoku, Opola lub Krakowa, gdzie litr tegoż paliwa kosztuje średnio 1,68 zł.

Natomiast Szczecin jest w tym tygodniu najdroższym miastem dla kierowców tankujących "98" lub olej napędowy – średnie ceny za litr wynoszą tam odpowiednio 4,91 zł oraz 4,75 zł.

Przeciętna cena dla "95" najwyższa jest obecnie w Olsztynie, gdzie wynosi 4,70 zł/l. W przypadku autogazu najwyższą średnią cenę odnotowano w Gorzowie Wielkopolskim (1,99 zł/l).  
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane