/  / Autobest 2014 i znowu wygrywa Hyundai!

Autobest 2014 i znowu wygrywa Hyundai!

Hyundai|
null
© Hyundai
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Hyundai i10 został zwycięzcą najnowszej edycji konkursu Autobest 2014, oceniającego modele wprowadzane na rynkach wschodzących w Europie Środkowo-Wschodniej. Tym samym już po raz drugi w ciągu ostatnich trzech lat w konkursie wyróżniono model Hyundaia: w 2012 roku tytuł przypadł Elantrze.

"Nowa generacja i10 to godny zwycięzca. Podczas testów, które odbyły się w okolicach Belgradu, samochód zaskoczył wszystkich znakomitymi właściwościami jezdnymi, niespotykanymi w małych samochodach, wysoką jakością oraz wyróżniająca przestrzenią - wylicza Dan Vardie, prezes i pomysłodawca konkursu Autobest.

"Nowa generacja i10 jest doskonałym przykładem strategii regionalizacji produktu czyli budowania właściwych samochodów dla poszczególnych regionów. Jesteśmy dumni, że Hyundai i10 nowej generacji zajął pierwsze miejsce w konkursie Autobest: to pokazuje, że nasze samochody dostarczają wartość powyżej oczekiwań klienta, co wpłynie na utrzymanie przez markę 3,5% udziału w europejskim rynku nowych samochodów w 2014 roku - komentuje Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.

Nowy Hyundai i10 ceny na polskim rynku

Pierwszy Hyudnai i10 nowej generacji zjechał z linii produkcyjnej w tureckiej fabryce Hyundaia we wrześniu. Wcześniej, marka zainwestowała w rozbudowę fabryki ponad 500 mln EUR, co pozwoliło na podniesienie rocznej zdolności produkcyjnej do 200 000 sztuk.

Autobest jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród motoryzacyjnych, przyznawaną w oparciu o 13 kryteriów takich jak m.in. design, cena, specyfikacja, serwisowanie samochodu. W skład jury wchodzą dziennikarze z 15 rynków wschodzących, między innymi Czech, Węgier, Turcji oraz Polski i Rosji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane