/  / Audi RS7 punktuje wśród Polaków

Audi RS7 punktuje wśród Polaków

AUDI|
null
© Audi
null

Audi RS7 Sportback otrzymało wyróżnienie Auto Lider 2013 w kategorii auto klasy wyższej. Auto Lider to największy w Polsce plebiscyt, w którym czytelnicy tygodnika Motor i miesięcznika Auto Moto głosują na najciekawszy ich zdaniem samochód.

Do konkursu prowadzonego przez połączone redakcje Motoru i Auto Moto zgłoszono 174 samochody różnych marek w 11 różnych kategoriach (m.in. premiera motoryzacyjna, auto kompaktowe, auto klasy wyższej, auto luksusowe, sportowe i kabriolet czy dostawcze). Ponadto czytelnicy i internauci mogli głosować na najlepsze innowacje techniczne ubiegłego roku, gdzie w stawce znalazły się reflektory Matrix Led Audi, oraz na wybrany projekt marketingowy.

Nagrodzone w kategorii auto klasy wyższej RS 7 Sportback łączy w sobie moc samochodu sportowego z elegancją dużego pięciodrzwiowego coupe. Wóz od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 3,9 sekundy, a jego prędkość maksymalną można opcjonalnie zwiększyć do 305 km/h.

Mimo siły jednostki V8 biturbo, generującej moc 560 KM, Audi RS 7 Sportback zużywa według danych fabrycznych średnio około 9,8 l paliwa na 100 km. Jak wszystkie sportowe samochody marki z Ingolstadt, wyposażone jest w napęd na cztery koła quattro.

"Nagroda w tym konkursie to świadectwo opinii prawdziwych pasjonatów motoryzacji, którzy na co dzień czytują tygodnik Motor czy miesięcznik Auto Moto - powiedział po odebraniu statuetki Leszek Kempiński, kierownik PR Audi. "Bardzo się cieszymy z tego, że Audi RS 7 Sportback zasłużyło ich zdaniem na miano najlepszego na polskim rynku samochodu klasy wyższej".

Wyróżnienie zdobyte przez RS7 Sportback w konkursie Auto Lider 2013 to kolejny dowód uznania marki z Ingolstadt przez polskich czytelników i internautów. W latach ubiegłych statuetką Auto Lidera nagrodzono m.in. Audi A1, A5, A7 Sportback, S7, R8, R8 V10, Q7, a także Audi R8 Spyder.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane