/  / Audi RS 4 Avant zwycięzcą plebiscytu Męska Rzecz 2012

Audi RS 4 Avant zwycięzcą plebiscytu Męska Rzecz 2012

Volkswagen Group Polska|
null
© Audi
null

Dynamiczne Audi RS 4 Avant zostało niekwestionowanym zwycięzcą plebiscytu Męska Rzecz 2012. Zdobyło Grand Prix jury oraz wygrało w kategorii "Męska Rzecz – samochód".

Rozdanie nagród, w szóstej już edycji konkursu organizowanego przez TVN Turbo, odbyło się w sobotni wieczór w Warszawie.

Jury pod przewodnictwem Pawła Jordana (redaktor naczelny TVN Turbo), przyznając Grand Prix podkreśliło, że trzecia generacja Audi RS4 z wysokowydajnym, wolnossącym silnikiem V8 FSI o mocy 450 KM, z układem przeniesienia napędu dostosowanym do wysokich osiągów oraz szerokim wachlarzem systemów informacji kierowcy to sportowy samochód do jazdy na co dzień, który łączy w sobie doskonałe osiągi z nieograniczonymi właściwościami użytkowymi.

Na potwierdzenie werdyktu i uzasadnienia jury Audi RS4 Avant zostało głosami telewidzów wybrane również najbardziej męskim samochodem roku 2012.

W zaciętej rozgrywce kombi niemieckiej marki pokonało Toyotę GT86 oraz Porsche Panamerę GTS.

Osiągi nowego Audi RS 4 Avant są następujące: silnik 4.2 FSI generuje moc 450 KM przy 8250 obr/min, a maksymalny moment obrotowy wynosi 430 Nm i jest dostępny w zakresie od 4000 do 6000 obr/min. Wysokoobrotowy silnik V8 sprawia, że samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4,7 sek. Jego prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h (na życzenie można ją podwyższyć do 280 km/h). Deklarowane przez producenta średnie zużycie paliwa wynosi 10,7 litra na 100 km.

Standardowym elementem wyposażenia RS 4 Avant jest system wyboru dynamiki jazdy Audi Drive Select. Dynamiczny układ kierowniczy, sportowy mechanizm różnicowy i sportowe zawieszenie plus z systemem kontroli dynamiki jazdy DRC dostępne są opcjonalnie. Wszystkie wyświetlacze i elementy sterowania w nowym RS 4 Avant, włączając w to montowany na życzenie multimedialny system MMI navigation plus, mają zwracać uwagę wykończeniem i czytelną ergonomią.

Audi oferuje również szeroki wybór nowoczesnych systemów informacji kierowcy i moduły infotainment. W ich skład wchodzą m.in. nagłośnienie Bang & Olufsen sound system czy Bluetooth online car phone, który zapewnia kierowcy dostęp do spersonalizowanych usług Audi.

Podwójne wyróżnienie dla RS4 Avant to już czwarta i piąta nagroda dla Audi w plebiscycie Męska Rzecz. Najbardziej męską rzeczą roku 2007 wybrano Audi R8, a roku 2009 – Audi R8 V10. W roku 2007 Audi R8 otrzymało również Grand Prix.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane