/  / Audi Q3 po liftingu

NOWOŚĆ | Audi Q3 po liftingu

null
© Audi
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Audi Q3 doczekało się zmian modernizacyjnych. Ten kompaktowy SUV spod znaku czterech pierścieni wjedzie do salonów sprzedaży w pierwszym kwartale 2015.

W trzy lata od debiutu Audi Q3 doczekaliśmy się premiery wersji modelu niemieckiej marki po liftingu. Ten kompaktowy SUV premium wyróżnia się z przodu zmienionym wyglądem grilla wraz z chromowana obwódką, która w górnej części jest wyraźnie szersza i zachodzi aż do obudowy kloszy reflektorów (te ostatnie również prezentują się w przeprojektowanym kształcie). Jak zapowiadają przedstawiciele koncernu, podobny zabieg stylistyczny pojawić się też może w projekcie nadwozia większych braci koncertowych – czyli Q5 oraz Q7.

Seryjne wyposażenie nowego Audi Q3 stanowią obecnie światła ksenonowe (technologia Xenon plus) oraz diodowe światła do jazdy w dzień. Z kolei nabywcy wybierający usportowioną wersję Audi RS Q3 bez dopłaty otrzymają w serii światła LED w miejsce oferowanych dotychczas ksenonów.

Istotne zmiany pojawiły się w gamie silnikowej nowego Audi Q3. Podstawowa jednostka benzynowa 1.4 TFSI z doładowaniem – która rozwija maksymalnie 150 KM – "uzbrojona" jest teraz w układ odłączania cylindrów (COD). Dzięki m.in. temu właśnie rozwiązaniu średnie zużycie paliwa zredukowano według danych fabrycznych z 5,9 do około 5,5 l/100 km. Po stronie diesli gamę otwiera natomiast jednostka 2.0 TDI o mocy zwiększonej w porównaniu z poprzednikiem o 10 KM do maksymalnie 150 koni. Średnie zapotrzebowanie na olej napędowy wynosi w przypadku omawianej wersji około 4,4 l/100 km (wcześniej: 5,2 l/100 km).

Zmiany modernizacyjne pojawiły się także w pozostałych wersjach silnikowych nowego Audi Q3, która obecnie obejmuje takie propozycje jak kolejny diesel 2.0 (180 KM) oraz dwa benzynowce 2.0 z doładowaniem, generujące maksymalnie 179 lub 220 koni. W przypadku wspomnianego wcześniej modelu RS Q3 postawiono na znaną już konstrukcję 2.5 TFSI, której moc maksymalna jest teraz większa o 30 KM (do 340 koni).

Warto dodać, że w trakcie roku 2015 klienci Audi będą ponadto mogli zamówić w salonach swój egzemplarz nowego Q3 w konfiguracji z bazowym dieslem, z którego kierowca może "wycisnąć" moc do 120 KM.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane