/  / Audi A3 pierwsze w konkursie ADAC 2013 za jakość

Audi A3 pierwsze w konkursie ADAC 2013 za jakość

Audi|
null
© Audi
null

Niemiecki automobilklub ADAC przyznał modelowi Audi A3 nagrodę Żółty Anioł/Gelber Engel 2013 w kategorii jakość. Zwycięskie Audi okazało się lepsze niż 52 modele 28 innych marek.

Niemiecki automobilklub ADAC spośród 52 samochodów wybrał Audi A3 zwycięzcą kategorii jakość tegorocznej edycji nagrody Żółty Anioł/Gelber Engel. Wyniki konkursu opierają się na sporządzanej przez ADAC statystyce awarii, prowadzonym online barometrze zadowolenia kierowców oraz na wynikach rozpisanej przez automobilklub ankiety dotyczącej zadowolenia klientów z usług serwisowych.

Werner Zimmermann, odpowiedzialny za jakość w Audi, powiedział przy odbieraniu nagrody: "W 1996 roku model A3 przetarł szlaki dla segmentu samochodów kompaktowych premium i do dziś wyznacza kryteria w dziedzinie jakości i niezawodności. Ta nagroda to potwierdzenie, że także trzecia generacja modelu spełnia najwyższe wymogi jakości".

Audi A3 oferta modelowa w Polsce

Również inne modele Audi zajęły wysokie miejsca w rankingu: w kategorii jakość A6 zajęło drugie miejsce, a A4 było piąte.

To już dziewiąta edycja nagród Żółty Anioł/Gelber Engel, jednej z ważniejszych nagród w przemyśle motoryzacyjnym. Przyznawana jest w pięciu następujących kategoriach: jakość, samochód, innowacja, środowisko, przyszłość oraz osobowość roku w motoryzacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane