/  / Aston szykuje crossovera?

Aston szykuje crossovera?

null
© Aston Martin
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Super marki luksusowe pokroju Bentleya czy Rolls-Royce'a coraz przychylniejszym okiem spoglądają w kierunku modeli typu SUV oraz crossover. Czy taki samochód pojawi się też w gamie Aston Martina?

Podczas wystawy Geneva Motor Show 2015 światło dzienne ujrzał koncepcyjny model Aston Martin DBX. Projekt wyróżniają od strony stylistycznej takie elementy jak m.in. dwudrzwiowe nadwozie z podwyższonym prześwitem, masywne przetłoczenia z boku oraz długa maska – a'la rasowe GT.

Dużo ciekawego dzieje się od strony technologicznej, zwłaszcza z punktu widzenia typu zastosowanego układu napędowego. Otóż w miejsce benzynowców kalibru V12 czy V8 postanowiono po raz pierwszy w Astonie sprawdzić możliwości układu czterech jednostek elektrycznych, które – zamiast umieścić je w komorze silnikowej – zintegrowano bezpośrednio z kołami, wraz z zasilaniem dzięki ogniwom litowo-siarkowym.

Na razie sprawą otwartą pozostaje to, czy Aston Martin DBX właśnie w takiej formie trafi do produkcji seryjnej, ale jeśli tak – to kiedy. Firma nie ujawnia też, jak zamierza wykorzystać zebrane już doświadczenia związane z projektowaniem napędu elektrycznego.

Aktualne zestawienie nowości modelowych Genewa 2015 znaleźć można TUTAJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane