/  / Arrinera w Goodwood

Arrinera w Goodwood

arrinera.com|
null
© Arrinera
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Arrinera Hussarya GT wystartowała w Michelin Supercar Run - atakowała sławetną trasę wyścigu górskiego w Goodwood. Po problemach na starcie, które na szczęście udało się usunąć, auto pięciokrotnie wystąpiło przed wymagającą brytyjską publicznością.

Arrinera Hussarya GT w wersji wyścigowej to pierwszy samochód konstrukcji i produkcji polskiej, biorący udział w Festiwalu Prędkości. Nadwozie samochodu powstało z kompozytów na bazie włókna węglowego, zaś rama przestrzenna i klatka bezpieczeństwa ze stalowych rur ze stali bezszwowej BS4 T51. Powszechnie dziś stosowana w sportach motorowych stal kiedyś była wykorzystywana do budowy szkieletów samolotów myśliwskich. Aerodynamikę samochodu opracował zespół pod kierunkiem profesora Janusza Piechny z Politechniki Warszawskiej, a dopracowano ją w tunelu aerodynamicznym brytyjskiego ośrodka badawczego MIRA.

Zaprezentowany w Goodwood samochód, zbudowany w zgodzie z przepisami FIA GT, jest napędzany silnikiem V-8 o pojemności 6,2 litra, osiągającym między 420 i 650 KM, zależnie od specyfikacji. Moment napędowy jest dostarczany na tylne koła za pośrednictwem sekwencyjnej przekładni Hewland LLS ze sterowaniem łopatkami przy kierownicy Pectel, sprzęgła Tilton i mechanizmu różnicowego ze zwiększonym tarciem wewnętrznym. Zawieszenie to konstrukcja własna Arrinery, z systemem popychaczowym oraz regulowanymi  amortyzatorami Öhlins. Hamowaniem trudni się kwartet tarcz o średnicy 380 mm z 6-tłoczkowymi zaciskami Alcon - wyścigowy układ ABS Bosch pomaga w optymalizacji siły hamowania.Po wyścigowym samochodzie Arrinera Hussarya GT, w czwartym kwartale 2017 roku, nastąpi prezentacja dopuszczonej do ruchu drogowego wersji trackdayowej, a później całkowicie drogowego wariantu Hussarya 33. Gama samochodów Arrinera nawiązuje do tradycji niezwyciężonej polskiej ciężkiej jazdy, szczególnie zasłużonej w bitwach pod Kircholmem i pod Wiedniem. Do proporców umieszczonych na kopiach towarzyszy husarskich nawiązują biało-czerwone wstęgi na nadwoziu samochodu.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane