/  / Android i iOS w modelach Audi

Android i iOS w modelach Audi

Audi|
null
© Audi
null

Platformy operacyjne Google Android i Apple CarPlay już wkrótce znajdą zastosowanie w samochodach Audi. W przyszłości wszystkie ich funkcje zostaną zintegrowane z Audi Multi Media Interface.

"Nasi klienci chcą zawsze być na czasie i także w samochodzie korzystać z usług dostępnych na smartfonie - podkreśla Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego. "W tym zakresie ściśle współpracujemy ze światowymi liderami tej branży, firmami Google i Apple. W przyszłości kierowcy i pasażerowie będą mogli korzystać z funkcji dostępnych w smartfonach za pośrednictwem systemów operacyjnych samochodu".

"Przyjazność dla użytkowników i tylko nieznaczne odciąganie uwagi kierowcy od drogi to najważniejsze czynniki, które badamy w procesie integracji. Ponadto ogromną uwagę przykładamy do bezpieczeństwa danych. Oddzielamy funkcje związane z pracą samochodu od danych infotainment, w ten sposób zabezpieczając je przed dostępem niepowołanych osób. Klient musi wyraźnie się zgodzić na przekazywanie danych generowanych w pojeździe - dodaje Hackenberg.

Audi, jedyny producent motoryzacyjny segmentu premium, jest członkiem-założycielem Google Open Automotive Alliance (OAA). Współpraca w ramach tego projektu jest prowadzona od początku bieżącego roku i ma na celu zintegrowanie z samochodem systemu Android i jego aplikacji, pod wspólnym szyldem Android Auto.

Pierwsze rezultaty prac to dostępna już w samochodach Audi usługa nawigacji za pomocą map Google oraz serwis streamingowy Google Play Music.

Rozpoczęły się także intensywne rozmowy z firmą Apple związane z integracją platformy CarPlay. Prowadzi je laboratorium rozwojowe Audi w Dolinie Krzemowej.

Ścisła kooperacja z potentatami branży umożliwi koncernowi z Ingolstadt optymalną integrację tych dwóch najbardziej rozpowszechnionych na świecie systemów operacyjnych z Audi MMI. W efekcie klienci sami będą mogli wybrać z którego systemu chcą korzystać w swoim pojeździe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane