/  / Amerykanie rozbili nowiutkie Audi A3

Amerykanie rozbili nowiutkie Audi A3

AUDI|
null
© Audi
null

Audi A3 Limousine w amerykańskich testach zderzeniowych według IIHS uzyskało najwyższą możliwą ocenę Top Safety Pick+. Sprzedaż A3 sedan za Oceanem rozpocznie się w kwietniu.

Audi A3 sedan otrzymało od IIHS najwyższą ocenę we wszystkich zakresach testów zderzeniowych. W podsumowaniu uwzględniono wyniki testów czołowych z 40-procentowym nałożeniem (Moderate Overlap), testów czołowych z 25-procentowym nałożeniem (Small Overlap), testu zderzeniowego bocznego, zgniatania dachu oraz testu zderzeniowego tylnego.

W centrum uwagi inżynierów i projektantów Audi znajdują się także problemy związane z bezpieczeństwem czynnym pasażerów. IIHS przyznała modelowi A3 sedan ocenę Advanced za system ochrony bezpieczeństwa pasażerów siedzących z przodu (Audi pre sense front). W momencie, gdy bezpieczny odstęp od jadącego przed nami pojazdu jest zbyt mały, system automatycznie informuje kierowcę. W razie potrzeby elektroniczny asystent ostrzega, a nawet inicjuje automatyczne hamowanie awaryjne. Zmniejsza to impet ewentualnego zderzenia, a w niektórych wypadkach pomaga całkowicie uniknąć kolizji.

Jeśli zderzenia nie da się już uniknąć, wówczas asystent hamowania zapobiegający następnej kolizji wspiera kierowcę przez odpowiednie manewry hamowania podczas wypadku. Pomaga to uniknąć poślizgu, a tym samym zapobiega kolejnym, niekontrolowanym uderzeniom.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane