/  / Amerykanie rozbili "koreańczyka"

Amerykanie rozbili "koreańczyka"

null
© Hyundai
null

Nowy model Hyundai Genesis sedan uzyskał bardzo dobry wynik w testach zderzeniowych amerykańskiej organizacji IIHS. Genesis to luksusowa limuzyna adresowana do klientów, którzy kupują auta takich marek jak np. BMW czy Mercedes.

W testach bezpieczeństwa amerykańskiego IIHS nowy Hyundai Genesis 2015 uzyskał najwyższą możliwą ocenę Top Safety Pick+, która jest sumą wyników osiągniętych we wszystkich zakresach testów zderzeniowych tej organizacji, a także za dostępność systemów, których zadaniem jest zapobiec lub zminimalizować skutki ewentualnej kolizji.

Genesis jest jednym z zaledwie trzech modeli w swoim segmencie, które uzyskały najwyższą ocenę organizacji IIHS na rok bieżący.

Jedną z ocenianych kategorii była symulacja wypadku, w którym tylko 25% przedniej części pojazdu po stronie kierowcy uderza w nieruchomą barierę o wysokości półtora metra (Small Overlap). W tej próbie Genesis został pierwszą luksusową limuzyną z tylnym napędem, której specjaliści z IIHS przyznali ocenę "dobrą".W tym roku kalendarzowym Hyundai zamierza wprowadzić model Genesis sedan do sprzedaży również na rynek europejski, co dotyczy też Polski (PATRZ TUTAJ). Liczba samochodów trafiających na Stary Kontynent nie będzie jednak duża.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane