/  / Alpine powraca. Pierwsze szczegóły

Alpine powraca. Pierwsze szczegóły

null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Grupa Renault przygotowuje się do reaktywacji sportowej marki Alpine. Na salonie genewskim przed publicznością zaprezentuje się model studyjny pod nazwą Alpine Vision.

Alpine Vision to lekkie dwumiejscowe coupe z czterocylindrowym silnikiem turbo, położonym centralnie. W stworzeniu jednostki napędowej pomogli specjaliści z Renault Sport. Według założeń dla wersji seryjnej, auto rozpędzać się ma do setki w czasie poniżej 4,5 sekundy.

"Na początku lutego zapowiedzieliśmy nasz powrót do Formuły 1 z własną stajnią. Dziś zapowiadamy powrót Alpine - mówi Carlos Ghosn, prezes Grupy Renault. "Jest to nowy etap w rozwoju i zastosowaniu naszego know-how oraz naszych najnowszych technologii w sporcie wyczynowym, by później korzystać z nich w produkcji samochodów seryjnych. Naszym celem jest pozyskanie nowych klientów w segmencie samochodów sportowych klasy premium".Rywal dla Caymana i spółki?
W ciągu najbliższych 12 miesięcy zespół Alpine poświęci się pracy nad skonstruowaniem samochodu, który będzie bardzo zbliżony do Alpine Vision pod względem kształtu nadwozia, masy, zachowania na drodze oraz zwrotności. Wśród priorytetów znajdzie się również dalszy rozwój sieci i kontynuacja programu startów w wyścigach.

Nowy samochód marki Alpine będzie montowany we francuskim Dieppe. W 2017 roku pojawi się w sprzedaży – na początku będzie to Europa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Premiery i nowości GENEWA 2016
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane