/  / Alfa Romeo z nowym sedanem

Alfa Romeo z nowym sedanem

null
© Alfa Romeo
null

Już jutro wieczorem koncern Fiat Chrysler Automobiles szykuje prezentację połączoną z premierą nowego sportowego sedana marki Alfa Romeo.

Już 24 czerwca w Mediolanie koncern Fiat Chrysler Automobiles szykuje prezentację poświęconą przyszłości marki Alfa Romeo. Podczas imprezy światło dzienne ujrzy nowa Alfa klasy średniej. Według źródeł branżowych, nowy sedan może nazywać się Giulia. Będzie to auto bazujące na nowej płycie podłogowej z tylnym napędem/4x4.

W topowej wersji nowa Alfa otrzymać ma opracowaną przez Ferrari 510-konną jednostkę benzynową V6 z podwójnym doładowaniem, po modyfikacjach.

Jak twierdzi Automotive News Europe, włoski rywal dla takich modeli jak BMW Serii 3 czy Mercedes Klasy C ma trafić do salonów sprzedaży w lutym i marcu przyszłego roku. Kilka miesięcy później nowa Alfa będzie też do kupienia w USA.

Sedan spod znaku Alfy Romeo to jedna z kilku nowości, które pomóc mają przywrócić blask włoskiej marki. W planach jest też ponoć model typu SUV, którego można spodziewać się w pierwszych miesiącach roku 2017.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane