/  / Alfa Romeo sponsorem toru wyścigowego Monza

Alfa Romeo sponsorem toru wyścigowego Monza

Alfa Romeo|
null
© Alfa Romeo
null

Alfa Romeo jest sponsorem toru wyścigowego Monza, jednego z najbardziej prestiżowych i najstarszych torów samochodowych na świecie.

Porozumienie w tej sprawie zostało zawarte na okres dwóch lat (2013-2014) przy okazji czwartej rundy mistrzostw świata Eni FIM SBK Superbike 2013, którego głównym sponsorem i oficjalnym samochodem bezpieczeństwa jest szósty rok z rzędu Alfa Romeo.

Louis Carl Vignon, szef marki Alfa Romeo na region EMEA, przekazał Carlowi Edoardo Valli'emu, szefowi SIAS Spa, klucze do samochodów Giulietta Quadriofoglio Verde. Będą one spełniały różne funkcje na torze wyścigowym (samochody bezpieczeństwa, zastępcze aż po medyczne).

W ten sposób zostanie przypieczętowany początek współpracy pomiędzy firmami Alfa Romeo oraz SIAS (spółką rozwoju motoryzacji i sportu), która zbudowała i zarządza torem w Monza od momentu jego powstania.

Zbudowany w 1922 roku, w zaledwie 110 dni, tor wyścigowy znajduje się na terenie miejscowego parku Monza. Na jego terenie odbywają się zarówno międzynarodowe wyścigi samochodowe, jak i przeprowadzane są różnorodne testy i badania motoryzacyjne.

Za wyjątkiem okresu wojennego i niektórych edycji (Livorno 1937, Mediolan 1947, Turyn 1948 i Imola 1980) tor Monza jest od zawsze miejscem organizacji Grand Prix Włoch. Jest to również trzeci najstarszy tor wyścigowy na świecie po Brookland (1907) i Indianapolis (1909).

Kontrakt sponsorski przewiduje, że podczas zaplanowanych wyścigów sportowych tor będzie oznakowany symbolami Alfy Romeo. Będzie też istniała możliwość zorganizowania wydarzeń typu Brand Experience dla publiczności poszukującej autentycznych wartości marki takich jak włoski styl, świetne osiągi i doskonałość techniczna, ukierunkowane na zapewnienie maksymalnej przyjemności z jazdy, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

Ponadto, marka Alfa Romeo udostępni organizatorom kilka samochodów takich jak na przykład model Alfa Giulietta.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane