/  / Alfa Romeo i pierwszy SUV w gamie

Alfa Romeo i pierwszy SUV w gamie

null
© Alfa Romeo
null

Według wiarygodnych źródeł, włoska marka szykuje się do rychłej premiery kolejnej nowości w gamie. Tym razem ma to być samochód typu SUV.

Jak twierdzi magazyn Automotive News Europe, powołując się na wypowiedź samego prezesa koncernu Fiat Chrysler Automobiles, marka Alfa Romeo szykuje kolejną nowość – drugą, wliczając w to model Giulia, który reprezentuje segment limuzyn średniej wielkości. Nowa Alfa wejść ma do produkcji na przełomie pierwszego i drugiego półrocza 2016.

Jak potwierdził prezes Marchionne, prace przygotowawcze związane z drugim zupełnie nowym modelem w gamie Alfy są już zakończone. Menadżer nie zdradził jednak tego, o jaki typ pojazdu dokładnie chodzi. Według informacji Automotive News Europe pochodzących z firm kooperujących, mowa jest tutaj o średniej wielkości SUV-ie. To gracz, który powstał z myślą o konkurentach rynkowych jak np. BMW X3 czy Audi Q5.

Natomiast wspominania na początku Alfa Romeo Giulia będzie jedną z gwiazd wrześniowej wystawy IAA 2015 we Frankfurcie. Według zapowiedzi generalnego importera, premierę modelu Giulia na rynku polskim planuje się w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane