/  / Alfa Romeo Giulietta 2016 [VIDEO]

Alfa Romeo Giulietta 2016 [VIDEO]

null
© Alfa Romeo
null

Kompakt włoskiej marki doczekał się face-liftingu. W porównaniu z poprzednikiem zmiany modernizacyjne w modelu Alfa Romeo Giulietta uznać można za delikatne.

Alfa Giulietta jest już na rynku od dobrych pięciu lat. A to właściwy moment na przeprowadzenie face-liftingu. Tym bardziej, że konkurencja nie śpi, a nawet i najładniejszy model opracowany według uznanych kanonów włoskiej stylistyki z czasem może się już trochę opatrzyć.

Stylistom postanowiono zadanie zmodernizowania Giulietty, jednak z zachowaniem elementów, które zasłużenie dały "włoszce" miejsce wśród najpiękniejszych samochodów klasy kompaktowej. Nowszą wersję poznać można najszybciej po innym wypełnieniu otworu atrapy chłodnicy a'la plaster miodu.

Auto zdobi też nowe logo włoskiego producenta, które przedstawiono już kilka miesięcy temu przy okazji premierowej prezentacji limuzyny klasy średniej – Alfy Romeo Giulii.

Trzy poziomy wyposażenia
Nową gamę modelową Giulietty stanowić będą następujące poziomy wyposażenia: "zwykła" Giulietta, Super oraz Veloce. Ta ostatnia wyróżnia się takimi elementami jak np. specjalny sportowy zderzak, przednie reflektory z elementami ozdobnymi z karbonu czy czarne obudowy lusterek.Giulietta Veloce – jako najbardziej sportowa wersja w całej gamie – zajmie miejsce oferowanej dotychczas wersji Quadrifoglio Verde. W przyszłości nazwa "Quadrifoglio" zostanie zarezerwowana zaś tylko w topowej odmiany Alfy Giulii.

Niedługo i w Polsce
W kabinie Giulietty znajdziemy natomiast m.in. kierownicę obszytą skórą oraz nowe wzory tapicerki foteli. Wykorzystano też znany z wybranych modeli marki Fiat i Jeep system nawigacji Uconnect wraz z ekranem dotykowym (w zależności od wersji rozmiar 5 lub 6,5 cala).

Paleta silnikowa dla Alfy Giulietty 2016 składa się łącznie z dziewięciu wersji do wyboru (benzynowe, diesel oraz na LPG). Nowością w gamie jest konfiguracja diesla 1.6 JTDM o mocy 120 koni oraz automatycznej skrzyni TCT z podwójnym sprzęgłem.

Według planów generalnego importera, w Polsce sprzedaż Giulietty 2016 ruszy od połowy marca.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane