/  / Alfa Giulia – Znamy ceny w Polsce

CENY | Alfa Giulia – Znamy ceny w Polsce

null
© Alfa Romeo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jedna z najbardziej oczekiwanych premier w klasie średniej wchodzi na polski rynek. Bazowa wersja modelu Alfa Romeo Giulia będzie do kupienia za prawie 140 000 złotych.

W stylistyce nadwozia Giulii uwagę zwracają takie elementy jak bardzo krótkie zwisy i długa maska silnika. Długie błotniki przednie, cofnięta kabina pasażerska – "wsparta" na kołach – oraz tylne, muskularne błotniki optycznie sugerują punkt, w którym moc przekazywana jest na jezdnię.

Włoscy projektanci porównują nawet sylwetkę Alfy do dużego kota, uchwyconego tuż przed skokiem.

Kabinę pasażerską wykonano z dużą starannością i z użyciem wysokiej jakości materiałów: włókna węglowego, drewna i materiałów miłych dla oka i przyjemnych w dotyku. Dodatkowo pojawia jeden, typowy dla Alfy Romeo element: centralne zorientowanie przyrządów i przycisków na kierowcę. Nieprzypadkowo wszystkie główne przyciski są wbudowane w kierownicę, natomiast interfejs człowiek/maszyna składa się z dwóch pokręteł, które regulują selekor Alfa DNA oraz system informacyjno-rozrywkowy.

Idealny rozkład mas
Cechą charakterystyczną nowej Alfy jest przemyślane "żonglowanie" masami i materiałami, co umożliwiło rozłożenie masy pojazdu na poszczególne osie w proporcji 50/50. Jest to element, który okazał się istotny dla zapewnienia przyjemności jazdy Alfą Giulią. Efekt uzyskano dzięki pracy zarówno nad układem samochodu, jak i dzięki umieszczeniu wszystkich najcięższych komponentów w możliwie najbardziej centralnej pozycji.Oprócz rozkładu masy tak samo istotne dla optymalnej jazdy są zawieszenia. Na osi tylnej zastosowano rozwiązanie wielowahaczowe typu Multilink. Niezależne dwuwahaczowe zawieszenie osi przedniej to nowa konstrukcja, która optymalizuje "filtrowanie" nierówności, jednocześnie gwarantując szybkie i precyzyjne manewry w każdych warunkach.

Oferta na polskim rynku
Alfa Giulia będzie sprzedawana na polskim rynku w trzech wersjach wyposażenia do wyboru: jako "zwykła" Giulia, Super oraz Quadrifoglio. Serwowane klientom odmiany silnikowe to natomiast konstrukcja 2.2 JTDM 150/180 KM z manualną 6-biegową lub automatyczną 8-stopniową skrzynią biegów, a także benzyniak 2.9 V6 BiTurbo o mocy aż 510 KM (dla topowej odmiany przewidziano manualną skrzynią 6-biegową).

Ceny Giulii na polskim rynku przedstawiają się następująco:
POZIOM WYPOSAŻENIA GIULIA
- 2.2 150 KM MT6 (139 000 zł)
- 2.2 150 KM AT8 (149 000 zł)
POZIOM WYPOSAŻENIA SUPER
- 2.2 150 KM MT6 (145 500 zł)
- 2.2 150 KM AT8 (155 500 zł)
- 2.2 180 KM MT6 (153 300 zł)
- 2.2 180 KM AT8 (163 300 zł)
POZIOM WYPOSAŻENIA QUADRIFOGLIO
- 2.9 510 KM MT6 (359 000 zł)

Wszystkie oferowane na polskim rynku wersje Alfy Giulii mają napęd na tylną oś.

ZOBACZ TEŻ:
Alfa Romeo Giulia – Oferta modelowa z cenami

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane