/  / Ale urósł ten MINI Clubman!

Ale urósł ten MINI Clubman!

(2014-02-27 09:52)
null
© MINI
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Z okazji marcowej wystawy w Genewie odbędzie się premiera modelu MINI Clubman Concept. W porównaniu z poprzednikiem samochód urósł aż o 26 centymetrów.

Mierząc teraz 4 223 mm długości, prototyp nowego MINI jest o 26 cm dłuższy niż aktualny Clubman. Jest też od poprzednika szerszy niemal o 17 cm (1844 mm/ bez lusterek). Oczywiście do momentu premiery rynkowej samochodu, co według wiarygodnych źródeł może nastąpić w roku 2015, spodziewać się należy jeszcze pewnych zmianach, jednak ogólny kierunek prac nad koncepcją nowego Clubmana jest jasny.

Kolejna ciekawa informacja jest taka, że MINI Clubman Concept to samochód czterodrzwiowy. Z kolei aktualny MINI Clubman to samochód z nietypowym, wyróżniającym się wśród konkurentów układem drzwi 2+1 (dodatkowe, otwierane w przeciwnym kierunku drzwi umieszczono po prawej stronie pojazdu).

"MINI Clubman Concept pokazuje, jak można przesunąć MINI Clubmana o krok dalej: przestronniejsze wnętrze, wyraziste postrzeganie najwyższej jakości, inteligentne, śmiałe i wyróżniające się. W skrócie: więcej samochodu i więcej MINI - mówi Adrian van Hooydonk, szef ds. designu BMW Group.

Nowości wystawy Genewa 2014

Szef ds. designu MINI, Anders Warming, dodaje: "MINI Clubman Concept to nasza propozycja samochodu z przestrzenią, własnym stylem, z klasą – w segmencie skupionym na funkcjonalności i użyteczności. Inteligentne rozwiązania, emocjonalny design i wspaniała oferta kolorów i materiałów. To coś unikalnego w tym segmencie".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane