/  / Akcja serwisowa 1.2 TDI po Dieselgate

Akcja serwisowa 1.2 TDI po Dieselgate

null
null

Rozpoczyna się wdrażanie zmian technicznych w 460 000 samochodów produkcji koncernu Volkswagen, które wyposażono w mały silnik wysokoprężny z rodziny EA 189.

Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (KBA) zezwolił na wprowadzenie zmian technicznych w pojazdach z silnikami 1.2 TDI typu EA 189. Pozwolenie dotyczy 460 000 samochodów należących do koncernu – w tym egzemplarzy Volkswagena Polo i Seata Ibizy.

Klienci są informowani o akcji przywoławczej w dwóch etapach. Najpierw właściciele samochodów, których dotyczy ta sprawa, otrzymali pismo o treści uzgodnionej z Federalnym Urzędem ds. Ruchu Drogowego, w którym zostali poinformowani, że ich pojazd jest objęty akcją serwisową. W drugim piśmie są proszeni o uzgodnienie terminu wizyty w autoryzowanym serwisie, który sami wybiorą. To drugie pismo, w kilku etapach, zostanie skierowane teraz także do właścicieli wymienionych wyżej modeli z silnikami 1.2 TDI.

Modyfikacje w pojazdach z silnikami 2.0 TDI rozpoczęły się już na początku bieżącego roku, teraz nadszedł czas na zmianę oprogramowania w pojazdach z jednostkami napędowymi EA 189 o najmniejszej pojemności.

Zmodyfikowane jednostki napędowe spełniają wszystkie wymogi prawne. KBA potwierdził ponadto w pełnym zakresie, że modyfikacje techniczne dokonywane w tych modelach nie powodują żadnych zmian zużycia paliwa, osiągów czy poziomu hałasu. Wcześniej KBA wydał także takie zapewnienie również w odniesieniu do wszystkich innych silników, w których zezwolił na przeprowadzenie zmian.

Volkswagen nadal pracuje intensywnie nad wdrażaniem odpowiednich środków technicznych i doprowadzi do należytego stanu wszystkie samochody, których dotyczy sprawa emisji tlenków azotu. Odbywa się to w ścisłym porozumieniu z odpowiednimi instytucjami. Klienci nie poniosą żadnych kosztów przeprowadzanych zmian.

Ponadto, w ramach akcji przywoławczej wszystkim klientom zostanie bezpłatnie udostępniona możliwość skorzystania z odpowiedniego środka komunikacji zastępczej.

Samochody, których dotyczy akcja, są technicznie sprawne i bezpieczne. Do czasu poddania ich zmianom technicznym mogą bez przeszkód poruszać się po drogach. Wdrażanie rozwiązań technicznych odbywa się w całej Europie zgodnie z planem uzgodnionym z Federalnym Urzędem ds. Ruchu Drogowego, dotyczącym ich terminu i zakresu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane