/  / Akcja naprawcza u BMW

Akcja naprawcza u BMW

UOKIK|

Jak poinformowano Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, niektóre egzemplarze modelu BMW X5 oraz BMW X6 mogą ewentualnie mieć wadę fabryczną i w związku z tym rozpocznie się na polskim rynku stosowna akcja serwisowa.

Według producenta zachodzi podejrzenie, że w niektórych egzemplarzach modelu BMW X5 (E70) oraz BMW X6 (E71) trzpień gwintowany, na którym umieszczona jest rolka prowadząca paska wielorowkowego napędu alternatora, może w trakcie eksploatacji pojazdu ulec zużyciu. W rezultacie może dojść do jego złamania i utraty napędu przez pasek wielorowkowy.

Może to skutkować brakiem napędu pompy wspomagania układu kierowniczego i tym samym do utraty wspomagania kierownicy. Układ kierowniczy będzie działał, jednak będzie pozbawiony wspomagania.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą łącznie objętych jest 2 697 samochodów BMW X5 oraz BMW X6, wyposażonych w silniki Diesla (M57S lub M57Y). Lista numerów VIN patrz TUTAJ.

Generalny importer marki BMW poinformuje pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz zaprosi do punktu serwisowego w celu dokonania sprawdzenia pojazdu i ewentualnego usunięcia ewentualnej usterki.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce (adres: al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa, tel. 22 579 88 00, faks 22 579 88 02).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane