/  / AK Motor Polska - Syrena wraca do Kraju

AK Motor Polska - Syrena wraca do Kraju

AK Motor Polska|
Syrena Meluzyna
© AK Motor
Syrena MeluzynaSyrena Meluzyna SSyrena Meluzyna SSyrena Meluzyna S

W dniu dziewiątego lipca 2014r. zarejestrowana została Polska spółka motoryzacyjna – AK Motor Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. To Polska Spółka będzie głównym podmiotem, tworząc wraz z AK Motor International Corporation grupę kapitałową, posiadającą prawa do rozwoju, produkcji i sprzedaży samochodów pod marką Syrena.

Struktura grupy pozwala na tworzenie międzynarodowej platformy współpracy na rzecz wprowadzenia do produkcji nowej Syreny.  Jednocześnie stanowi ona gwarancję, że znak Syrena pozostanie w Kraju, do którego zawsze należał i należy – do Polski.
Aby uczcić 25 lat Wolnej Polski przedstawiamy poniżej nasze projekty nowej AK Syreny w polskich barwach narodowych.
 
Nowa AK Syrena Meluzyna będzie autem z przednim napędem. Planuje się umożliwić zastosowanie silników trzy- i czterocylindrowych o różnej pojemności w zależności od poziomu wyposażenia. Jednostka napędowa będzie ułożona poprzecznie z przodu.

Nowa Syrena Meluzyna S to wersja sportowa z napędem na cztery koła. Należy pamiętać, że oryginalne Syreny wielokrotnie brały udział w rajdach samochodowych, dlatego AK Motor również zamierza kontynuować tę sportową tradycję w przyszłości, by ocalić ich rajdowe dziedzictwo.

W wizji AK Motor na przyszłość uwzględnia się także hybrydowe modele Meluzyny  z instalacją paliwowo-elektryczną, które będą zaprezentowane w ciągu najbliższych miesięcy jako Meluzyna HS. Zastosowanie modularności w oryginalnej wersji Syreny będzie miało miejsce także w jej nowych modelach.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane