/  / ADAC testuje, Subaru zaskakuje

ADAC testuje, Subaru zaskakuje

null
© Subaru
null

Niemiecki automobilklub porównał niedawno działanie i skuteczność systemów automatycznego hamowania, będących na wyposażeniu sześciu modeli samochodów z klasy średniej.

Do testów wyłoniono następujące auta: Audi A4, BMW Serii 3, Kia Optima, Mercedes Klasy C, Subaru Outback oraz Volvo V60. Samochody poddano próbom automatycznego hamowania w różnych sytuacjach zagrożenia wypadkiem z udziałem przemieszczającego się auta oraz pieszego lub rowerzysty.

Specjaliści ADAC wskazują na zaskakująco dobre wyniki z udziałem Subaru Outbacka, wyposażonego w system EyeSight z układem dwóch kamer zamontowanych w okolicach lusterka wstecznego. "Japończyk" aż w trzech sytuacjach wykazał się 100% skutecznością automatycznego hamowania. Również wtedy, gdy manekin udający pieszego porusza się w nocy i to bez żadnych elementów odblaskowych na ubraniu.

"To więcej niż jest w stanie zobaczyć ludzkie oko - podkreśla ADAC.

Za to system oferowany w Audi A4 dwukrotnie zdobył najlepszą w teście ocenę podczas próby automatycznego hamowania w sytuacji, gdy na drogę przed jadącym autem wchodzi nagle dziecko ukryte za zaparkowanym obok pojazdem, oraz wtedy, gdy występuje niebezpieczeństwo potrącenia rowerzysty.


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane