/  / ADAC: Potrójny sukces BMW

ADAC: Potrójny sukces BMW

BMW|
null
© BMW
null

Nagroda Gelber Engel (popularne określenie niemieckiej pomocy drogowej ADAC) wręczona została w tym roku po raz dziesiąty. Jest to wyróżnienie przyznawane przez liczący 18,9 mln członków automobilklub ADAC.

W tym roku po raz pierwszy nagrody Gelber Engel przyznawano w 9 różnych kategoriach, których nazwy się nieco zmieniły. Są to "marka", "jakość", "turystyczna limuzyna", "samochód rodzinny", "samochód miejski", "samochód ekologiczny", "ulubione auto Niemców", "innowacja i środowisko" oraz "osobowość".

Kategoria "marka" oceniana jest od 2011 roku. ADAC ocenia reputację i siłę najważniejszych niemieckich marek motoryzacyjnych za pomocą narzędzia AutomarxX. Ogólny obraz percepcji marek uzyskiwany jest przez zestawienie indywidualnych kryteriów jak image marki, siła marki, zadowolenie klienta, siła produktu, podejście do środowiska naturalnego oraz standardy bezpieczeństwa. W tej kategorii BMW wyraźnie pokonało rywali takich jak Audi oraz Mercedes-Benz.

Wyniki w kategorii "jakość" opierają się na statystyce awaryjności opracowywanej przez ADAC po analizie około 25 mln przypadków wezwań wysłanych przez kierowców do specjalistów niemieckiego automobilklubu. Podobnie jak rok wcześniej BMW X1 okazało się zdecydowanie najlepsze w swojej klasie. Trzecie miejsce BMW X3 w jego klasie podkreśla znakomite wyniki uzyskane przez modele gamy BMW X.

Za najlepszą limuzynę turystyczną uznano natomiast BMW 520d. Samochód ten wyposażony jest w wysokoprężny silnik o pojemności 2,0 l i mocy 184 KM. Średnio zużywa około 4,5 l oleju napędowego na 100 km, emitując tym samym średnio zaledwie 119 g CO2/km. Ten reprezentant klasy wyższej, wyposażony w 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów, rozpędza się do 100 km/h w czasie 7,9 s i maksymalnie do 231 km/h.

Jednak same te dane o osiągach nie wystarczyłyby do zdobycia prymatu w omawianej kategorii. Oceniano również komfort i bezpieczeństwo. W tym samym konkursie czwarte miejsce zajęło BMW 318d Gran Turismo. Taki wynik w roku debiutu rynkowego oraz zeszłoroczne zwycięstwo BMW 520d EfficientDynamic Edition BluePerformance w kategorii "samochód przyszłości" to znakomite rezultaty samochodów niemieckiej marki premium.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane