/  / A liderem sprzedaży w całym 2014 jest...

A liderem sprzedaży w całym 2014 jest...

null
© Volkswagen
null

Na dwa miesiące przed końcem roku kalendarzowego praktycznie żadna siła nie jest w stanie odebrać modelowi Volkswagen Golf tytułu króla europejskiego rynku nowych osobówek 2014.

Według zestawienia przygotowanego na podstawie danych firmy JATO Dynamics, Volkswagen Golf uzbierał na swoim koncie od stycznia łącznie już ponad 443 900 rejestracji. W porównaniu z okresem styczeń-październik roku poprzedniego kompakt w Wolfsburga poprawił swoje i tak już bardzo dobre notowania jeszcze o 13,7%.

Zacięta rywalizacja trwać natomiast będzie do końca bieżącego roku o pozycję drugą w europejskim rankingu sprzedaży nowych osobówek. W stawce mamy aż trzech pretendentów: to Ford Fiesta (268 800 sztuk), Renault Clio (254 500 sztuk) oraz Volkswagen Polo (235 400 sztuk).

Ze wspomnianej trójki największy wzrost procentowy liczony łącznie za okres styczeń-październik zapewniła sobie Fiesta (+9,3%), natomiast w samym tylko październiku – Polo (+27,7%).

Jakby jednak na to nie patrzeć, Volkswagen Golf ma już pierwsze miejsce w kieszeni. Jego przewaga w zestawieniu łącznym nad drugim w kolejności Fordem Fiestą wynosi – bagatela – ponad 175 000 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane