/  / A co jak wygra Mazda3?

A co jak wygra Mazda3?

null
© Mazda
null

Nowej generacji model Mazda3 jest w finałowej siódemce pretendentów, którzy rywalizują o nagrodę Car of the Year 2014 w Europie. To i tak już duże osiągnięcie, ponieważ we wcześniejszej fazie głosowania brano pod uwagę łącznie aż 30 kandydatów.

Pierwsze dostawy nowej Mazdy trafiły na rynek europejski w październiku ubiegłego roku. "Trójka" oprócz atrakcyjnej dla oka stylistyki Kodo to w porównaniu z poprzednikiem również lepsze przyspieszenie oraz udoskonalony układ hamulcowy i kierowniczy, który gwarantuje mnóstwo frajdy podczas jazdy. Całkowicie przeprojektowano również wnętrze auta. Zmiany wprowadzono z myślą o ułatwieniu kierowcy optymalnego wykorzystania wszystkich informacji przekazywanych przez samochód.

W testach zderzeniowych według wytycznych organizacji Euro NCAP nowa Mazda3 zdobyła niedawno maksymalną ocenę 5-gwiazdkową.

W gronie siedmiu finalistów plebiscytu Car of the Year 2014 poza Mazdą3 nie ma żadnego innego samochodu któregoś z producentów japońskich. Wspomniany kompakt to równocześnie jeden z dwóch produktów marek, które nie pochodzą z Europy PATRZ TUTAJ).

Nazwę zwycięzcy głosowania niezależnego jury poznamy już na początku marca wraz z inauguracją salonu motoryzacyjnego Genewa 2014.

Przypomnijmy, że w edycji konkursu 2004 poprzednia wersja Mazdy3 zajęła nawet wysokie, drugie miejsce ex aequo z VW Golfem. Lepszy okazał się wówczas tylko Fiat Panda.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane