/  / 600 zamówień na Toyotę Mirai w 10 dni

600 zamówień na Toyotę Mirai w 10 dni

Toyota|
null
© Toyota
nullnullnull

Toyota zebrała w Kalifornii 600 zamówień na Toyotę Mirai w ciągu pierwszych dziesięciu dni od rozpoczęcia zapisów. Pierwszy na świecie seryjny samochód na wodorowe ogniwa paliwowe trafi do salonów w słonecznym stanie dopiero w październiku, ale już wiadomo, że odniesie komercyjny sukces. Toyota zaplanowała sprzedaż 3000 Mirai w USA do końca 2017 roku.

Większość z 600 klientów, którzy zamówili Mirai, doskonale wpisuje się w stereotyp ludzi zainteresowanych autami wyposażonymi w pionierskie technologie.

Wobec tak znaczącego zainteresowania prawdziwym wyzwaniem będzie zwiększenie produkcji Mirai. Po raz pierwszy Toyota podjęła taką decyzję w styczniu tego roku, kiedy to okazało się, że japońscy klienci złożyli 1500 zamówień w ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży Mirai w ojczystym kraju producenta. Sprzedaż auta w Japonii rozpoczęła się 15 grudnia ubiegłego roku.

Na razie możliwości dalszego zwiększania produkcji są ograniczone ze względu na to, że samochody na ogniwa paliwowe Toyoty powstają w niewielkiej fabryce Motomachi w Toyota City, gdzie budowane są w dużej mierze ręcznie. Obecnie tylko trzy gotowe samochody dziennie opuszczają linię produkcyjną. Ten sam zespół produkował limitowaną serię supersamochodu Lexus LFA. Niemniej Toyota planuje w przyszłości uruchomić wielkoskalową produkcję Mirai.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane