/  / 500-konny Mustang nie w Europie

500-konny Mustang nie w Europie

null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W wersji Shelby GT350 kierowca Mustanga ma do dyspozycji pełną temperamentu maszynę z wolnossącym silnikiem V8, który rozwija moc aż 500 koni.

Od przybytku głowa nie boli. To polskie przysłowie można odnieść np. do nowego Forda Mustanga, który w wersji 5.0 V8 rozwija moc "tylko" 418 koni mechanicznych. Model Shelby GT350 – zaprezentowany szerokiej publiczności podczas Los Angeles Auto Show – ma natomiast pod maską silnik 5.2 V8, który generuje aż 500 koni oraz do 540 Nm momentu obrotowego. Według koncernu, mamy tu do czynienia z najmocniejszą jednostką seryjną Forda w historii.

Do zmiany biegów służy kierowcy 6-biegowy "manual", który przesyła siłę napędową na tylną oś.

Topowa wersja Mustanga wyróżnia się ponadto dzięki takim elementom jak m.in. zmodyfikowany układ zawieszenia, hamulce Brembo o imponujących rozmiarach oraz dodatkowy pakiet aerodynamiczny. Optymalną trakcję zapewnia specjalnie zestrojona blokada mechanizmu różnicowego Torsen.

Jak mówią oficjalnie przedstawiciele Forda, Mustang Shelby GT350 nie wejdzie na rynek europejski. Auto powstało z myślą o klientach amerykańskich, którzy szukają dla siebie alternatywy np. dla Camaro Z/28.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane