/  / 4000 zamówień na Mazdę CX-3

4000 zamówień na Mazdę CX-3

null
© Mazda
null

Niemiecka Mazda ma do zrealizowania zamówienia na łącznie około 4 000 egzemplarzy modelu CX-3 – najnowszego hitu w ofercie tej marki.

Niemiecki oddział Mazdy na koniec lipca miał do zrealizowania zamówienia na łącznie około 4 000 egzemplarzy nowego modelu CX-3. To najlepszy wynik spośród wszystkich modeli w portfolio Mazdy. Na miejscu drugim w tych statystykach plasuje się natomiast Mazda CX-5 (mniej więcej 3 000 zamówień do realizacji).

Wśród poszczególnych modeli Mazdy mogących pochwalić się najwyższą dynamiką wzrostu rejestracji w Niemczech na czoło wysuwa się miejska "dwójka", która w lipcu zanotowała skok aż o 211% (prawie 1 100 egzemplarzy). Natomiast liderem rankingu w ujęciu ilościowym pozostaje wspominana wyżej Mazda CX-5, której wynik przekroczył w lipcu 1 750 rejestracji. Również i w przypadku CX-5 dynamika wzrostu jest niczego sobie (+24%).

Z kolejnych nowości Japończyków warto wspomnieć jeszcze o modelu Mazda MX-5. W salonach dealerskich nad Renem roadster po zmianach generacyjnych zadebiutuje oficjalnie mniej więcej w połowie września.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane